„Stále sa to rieši, všetko sa dozviete v pravý čas. Nebudeme to však naťahovať dva mesiace, tiež to potrebujeme uzavrieť,“ povedala Vlhová na štvrtkovej tlačovej konferencii zvedavým novinárom. Jej brat Boris pár dní predtým prezradil, že otázku nového trénera chcú uzavrieť do konca apríla.

Kto sú teda najhorúcejší kandidáti, ktorí by mohli trénovať slovenskú lyžiarku v olympijskej sezóne? Zrejme najpravdepodobnejšie sa javí meno Mauro Pini. Rodák zo Švajčiarska v minulosti trénoval Laru Gutovú-Behramiovú či Tinu Mazeovú. Rokovania s ním potvrdil aj Petrin otec Igor, ktorý reagoval na článok talianskeho portálu neveitalia.it, ktorý napísal, že Pini je už len krôčik od dohody s Vlhovcami.

V zákulisí sa hovorí aj o Andreovi Massim. Aj ten trénoval Mazeovú, vtedy v jednom tíme s talianskym krajanom Liviom Magonim, za ktorého Vlhová hľadá náhradu. Ako uviedla česká novinárka Michaela Kratochvílová pre sport.sk, v prípade, že by prišiel Massi do tímu, mohla by sa pridať aj jeho partnerka Mazeová.

V hre je aj Rakúšan Klaus Mayrhofer. V minulosti spolupracoval s Češkou Šárkou Strachovou, minulý rok trénoval Vlhovej švajčiarsku rivalku Wendy Holdenerovú. Či už bude vyvoleným trénerom jedno zo spomínaných mien, alebo nie, termín oznámenia nového mena sa blíži. Podľa informácií RTVS Vlhovci s novým trénerom momentálne riešia už finančné záležitosti budúcej spolupráce.

Zo zoznamu kandidátov vypadol Talian Paolo Deflorian. Podľa Race Ski Magazine neprijal ponuku z rodinných dôvodov, pred časom sa mu narodili dvojčatá. Michaela Kratochvílová tvrdí, že sa uvažovalo aj o Ivanovi Iľanovskom, ktorý Vlhovú v minulosti trénoval päť rokov, podobné návraty však podľa novinárky nevedú k úspechom. Navyše, táto možnosť sa javí ako nepravdepodobná aj kvôli vyhláseniu Igora Vlhu, že nový tréner bude zo zahraničia.

Doterajší tréneri Petry Vlhovej od detstva po súčasnosť:

Ján Garaj
Rastislav Mažgút
Tomáš Hudec
Ivan Iľanovský
Livio Magoni