Fanúšikovia na majstrovstvách sveta si na vyšperkovaný súboj Vlhovej so Shiffrinovou musia počkať. Mohli ho už vidieť v kombinácii, ale Američanka štart v nej zrušila. „Veľa ľudí sa na to pýta. Ona vie najviac, čo je najlepšie. Prekvapilo ma to, že neštartuje, pretože každý dobre vie, že má veľké šance získať medailu. Avšak takto sa rozhodla a ďalej to neriešim,“ citoval Vlhovej slova iSport.cz.

V tejto sezóne nie je na svahoch zaujímavejšia súperenie ako Vlhová versus Shiffrinová. Obe proti sebe bojujú na kopci a komplimenty si skladajú po pretekoch. „Vnímam ju ako pravú šampiónku - dokázala zlomiť všetky rekordy, ma veša víťazstiev, je všestranná… V slalome som ju párkrát zdolala a túto sezónu sme blízko seba. Bol a je to medzi nami stále veľký boj. Samozrejme, iba na kopci, lebo aj také otázky som dostala. Navzájom sa ťaháme a posúvame lyžovanie na inú úroveň,“ vyhlásila Vlhová.

Piatkové preteky boli tak trochu exotikou pre lyžiarky, ktoré sa nevenujú slalomu alebo zjazdu. Dobre vie o tom rozprávať aj 15. v poradí Ester Ledecká. Češka stále viac žne úspechy na snowboarde, ale po úspechu v super G na poslednej olympiáde nevynechala lyžiarsky vrchol sezóny. „Ani môj tréner ma nevidel trénovať slalom a keď som došla do cieľa, tak sa všetci váľali od smiechu,“ priznala po pretekoch obojživelníčka Ester.

„Musíte skúsiť všetko, aj keď to nejde. Mne tiež zjazd nešiel, ale postupne som sa do toho dostala. Väčšinou to tak býva, že sa ľudia smejú a potom príde moment, keď im to človek ukáže,“ okomentovala vystúpenie Češky Vlhová.

Mohlo by vás zaujímať: 

FOTO Nečakaná situácia na MS v lyžovaní: Z reakcie víťazky bola Vlhová v totálnom šoku! 

FOTO Najsexi fanúšička šampionátu vo futbale opäť provokuje: Po porne prišli holé akty! 

FOTO Toto vám z medailového ceremoniálu Vlhovej neukázali: Neuveríte, čo okrem striebra ešte dostala!