TU si POZRITE slzy hviezdnej Mikaely Shiffrinovej v cieli! 

Dojazd do cieľa pretekov bol veľmi emotívny. Veď Vlhová zdolala druhú Švédku Annu Swennovú-Larssonovú len o desať stotín sekundy. Pred stovkami slovenských fanúšikov obhájila prvenstvo z vlaňajška a dosiahla dvanáste víťazstvo v kariére vo Svetovom pohári, siedme v slalome. "Emócie v cieli boli veľmi veľké. Cítila som, že robím chyby a druhé kolo bolo veľmi ťažké. Keď som prešla cieľom a videla som zelené čísla, veľmi som sa začala tešiť. Tešila som sa aj preto, že moji fanúšikovia vytvorili obrovskú atmosféru. Je to jeden z tých dní, na ktoré nezabudnem,“ rozplývala sa v cieli naša lyžiarska superstár.

Kým Vlhová, spoločne so svojím tímom oslavovali, jej najväčšia konkurentka zažívala obrovský smútok. Mikaela Shiffrinová sa v cieli doslova psychicky zložila. Američanka ukázala, že sa s druhou prehrou v rade, ktorú jej naša lyžiarka pripravila, nevie len tak zmieriť a od sklamania sa rozplakala. Našťastie pri nej stála Swennová-Larssonová, ktorá neváhala a Shiffrinovú utešovala. „Som rada, že som sa opäť dostala na pódium, ale zo svojho výkonu som sklamaná,“ uviedla pre ORF Shiffrinová o niekoľko minút neskôr, keď sa upokojila.

Faktom však ostáva, že v celkovom hodnotení SP sa Vlhová vrátila na druhú priečku, na Shiffrinovú stráca 273 bodov. Američanka je na čele aj v hodnotení slalomu o 80 bodov pred Slovenkou.