Vlhovej početný tím bol v Lienzi spokojný, celkovo 180 získaných bodov Igora Vlhu nesmierne potešilo: "Lienz bol veľmi pekný, preteky napínavé. V obráku je desať až dvanásť silných dievčat, Petra ukázala, že tam patrí. Škoda, že chýbala Mikaela Shiffrinová, ale Peťa ukázala, že je silná. Obával som sa, aby sa niečo nestalo, ale dokázala to," povedal pre TASR.

Vlhová mala po 1. kole náskok osem stotín sekundy, v druhom ho dokázala zvýšiť a napokon o 51 stotín sekundy zdolala domácu Katharinu Liensbergerovú. "Nie som až taký odborník, ale prvé kolo sa mi zdalo dosť ľahké a aj rozdiely preto boli menšie. Ale to je len môj názor. V druhom kole už išla podľa nôt, ktoré jej dal tréner Mauro Pini," dodal Vlha.

Druhé kolo postavil Slovák Andrej Prevuzňák, tréner Martiny Dubovskej. Po pretekoch sa s ním Igor Vlha objal a obaja sa dlho smiali. "Povedal mi, že sa nedoplatím, keď prídem domov," naznačil Vlha, no Prevuzňák špekulácie odmietol: "Trať som postavil pre Martinu, aby jej vyhovovala."

Tím Vlhovej musel v Rakúsku dodržiavať prísne pravidlá bubliny, otec slovenskej lyžiarky sa však posťažoval, že opatrenia nie sú všade rovnaké: "V Courcheveli nebola bublina a aj strava bola slabá. Upozornil som na to jedného člena FIS. Situácia je, aká je, tŕpneme pri testoch, ale snažíme sa robiť maximum. S nikým sa nestýkame, riešime si veci sami ako rodina."

V najbližších dňoch čaká Vlhovcov oddych, Igor Vlha uviedol: "Stiahneme sa do ulity, uzavrieme sa do apartmánov. Posánkujeme sa, pobobujeme, na Silvestra si dáme kapustničku a ideme ďalej."