Vlhová mala do minulého utorka poriadne nabitý program. Veď za 19 dní absolvovala 7 pretekov, z ktorých šesťkrát skončila na stupni víťazov! Po poslednom triumfe vo Flachau, kde dominovala v klasickom slalome, bola značne vyčerpaná a chorá. Ako je na tom aktuálne?

Vlhová má za sebou turbolentné obdobie: Neuveríte, koľko tisíc kilometrov nabehala za 18 dní!

„Po Flachau sme si dali dva dni úplnú pauzu, čiže bez tréningu. Takže sa trochu doliečila, ale hovorím, že len trochu. Na úplné zotavenie by potrebovala byť doma v posteli aspoň štyri dni v kuse, a to bez akéhokoľvek tréningu,“ objasnil Boris Vlha, ktorý hneď dodal povzbudivú správu: „Doktor nám povedal, že Peťa má problém s kašľom a má niečo v krku, čiže je dobré, že to neprešlo nižšie a nemusí brať ani antibiotiká.“

Peťu v tejto sezóne trápia zdravotné problémy.
Peťu v tejto sezóne trápia zdravotné problémy.
Zdroj: instagram

Slovenka už v Taliansku naplno trénovala. „Najprv sme išli do Selvina, rodiska trénera Livia Mgoniho, a v sobotu nabrali smer Kronplatz, kde už Petra trénovala a včera dopoludnia bola na svahu a potom ešte na kondičnom tréningu,“ prezradil Vlhovej manažér a brat v jednej osobe.

FOTO Z Vlhovej sa stáva stroj na peniaze: Pozrite, ako si zarába každé preteky!

Práve on má na svoju sestru páky, vie, čo je pre ňu najlepšie. Zaujímalo nás, ako ju Boris pred pretekmi motivuje. „Vždy pred každým kolom ju nejako hecujem. Je jedno, či je to pred prvým kolom, alebo po ňom a či ho zajazdí zle, alebo dobre. Potrebné je dodať jej správny adrenalín,“ dodal Boris.

Stupne víťazov budú bonusom 

Po posledných úspechoch Petry Vlhovej je zrejmé, že verejnosť čaká ďalšie „pódium“. A to aj v obrovskom slalome, v ktorom na konci roka v Semmeringu senzačne dominovala. „Je nám to jasné, že od Petry sa teraz čaká veľa, ale my to tak neriešime. Pred sezónou sme si stanovili cieľ, skončiť do top sedmičky v obráku, a toho sa držíme. Keď Peťa teraz skončí na pódiu, bude to len plus,“ vysvetlil Boris Vlha.

Petra Vlhová sa dáva dokopy talianskymi špecialitami.
Petra Vlhová sa dáva dokopy talianskymi špecialitami.
Zdroj: archív