FOTO Šialená galéria našich bláznivých lyžiarok: Takto ste Vlhovú so Zuzulovou ešte nevideli!

Namiesto životného výsledku mohla, resp. mala cestovať domov. Keď sa išla akreditovať do strediska pre pretekárov, zostala spolu s trénerom Liviom Magonim ako obarená: na preteky totiž neboli prihlásení.

„Viete, ako sa to v takomto prípade rieši? Jednoducho tak, že vás otočia a pošlú domov. Človek, ktorý to má v našom úseku na starosti, na to jednoducho zabudol. Povedal mi, že bol zaneprázdnený. Keby nebolo Livia, pošlú nás domov,“ reagoval rozhorčene pre denník SME Vlhovej otec Igor.

Livio Magoni.
Livio Magoni.
Zdroj: TASR

Náprava trvala dve hodiny: tréner Magoni riešil črtajúcu sa športovú tragédiu, vyžiadalo si to dve hodiny telefonátov s ľuďmi z Medzinárodnej lyžiarskej federácie. Napokon Vlhová v Crans Montane štartovala.

FOTO Internet po českej olympijskej senzácii vybuchol: Vtipy na účet Ledeckej vás pošlú do kolien!

(Ne)prihlásenie Vlhovej je v kompetencii sekretára úseku alpských disciplín, tým je Darina Kubeková. „Prvú prihlášku sme poslali, ale druhú už nie. Hoci som nebola na mieste, snažila som sa to hneď riešiť. Bola tam okamžite aj moja intervencia. Keď som však volala trénerovi Magonimu, nedvíhal mi telefón. Tento rok som odoslala osobne asi dvesto prihlášok a so žiadnou nebol problém. Žiaľ, niekedy sa stane chyba,“ reagovala a bránila sa slovami, že je otázne, na ktorej strane zlyhal ľudský faktor.

Petra Vlhová.
Petra Vlhová.
Zdroj: TASR

FOTO Ledecká si po olympiáde podala aj Sagana: Ester, toto nášmu Peťovi nerob!

Šéfkou úseku alpských disciplín je Henrieta Balážová, ktorá v tejto funkcii nahradila Michala Rajčana. Kubeková si od nej vypočula poriadne tvrdé slová. A nezostalo len pri nich.

„Je to absolútne neprípustný incident, ktorý si nevieme vysvetliť. Celému Vlha tímu sme sa ospravedlnili a pani Kubekovej bola pozastavená výplata od januára, až kým nesplní všetky úlohy, ktoré splniť má. Pani Kubeková je jedinou výkonnou osobou, ktorá má na starosti prihlasovanie pretekárov. Bol to len logický dôsledok toho, ako dlhší čas pristupuje k svojim povinnostiam. Nevieme si s ňou predstaviť ďalšiu spoluprácu. Vysvetlenie k celej situácii sme od nej ešte nedostali. Budúci týždeň máme predsedníctvo a bude to jeden z bodov program,“ povedala pre SME Balážová s dôvetkom, že Kubekovej v súčasnosti plynie výpovedná lehota.