Ponaháňa slovenská lyžiarka svoju americkú súperku a dokáže ešte zdramatizovať boj o malý krištáľový glóbus za víťazstvo v slalome? Do konca sezóny čaká na lyžiarky v slalome ešte päť vystúpení. „Odpoveď na túto otázku vedia najlepšie Petra a jej tréner. Lyžovanie je nevyspytateľný šport. Ak bude Petra podávať výkony ako v Záhrebe, tak je všetko otvorené. Zisk glóbusu by som jej dopriala a veľmi sa z toho tešila,” myslí si bývalá lyžiarka Veronika Velez - Zuzulová.

Po víťazstve v Záhrebe vládne vo Vlha tíme veľká spokojnosť. Jednoznačný triumf doňho vlial ďalšiu energiu a pred zvyškom sezóny aj nové odhodlanie. „Určite je to na psychiku veľmi dobré. Petra môže začať tlačiť viac na pílu a ešte viac dostať do tlaku Mikaelu,” povedal po pretekoch v Chorvátsku, šéf tímu Boris Vlha. V pozitívny dopad záhrebského víťazstva verí aj Petrin otec. „Môže byť, že ju to nakopne. Už sa tešíme na ďalšie preteky, ideme ďalej,” vyhlásil Igor Vlha.

Našu lyžiarku ešte stále trápi zapálená okostica, ktorá sa počas rozbehnutej sezóny hojí iba veľmi ťažko. Petra napriek tomu ukázala v najdlhšom slalome sezóny zlepšujúcu sa kondíciu a fyzickú pripravenosť. „Dúfam, že budem môcť byť stále na takej úrovni ako v Záhrebe. Troška musím získať takú stabilitu, ja sama so sebou, aby som podávala vyrovnané výkony,“ zaželala si pred zvyškom sezóny Petra Vlhová.