Vlhová oznámila meno nového trénera začiatkom mája a Pini na nič nečakal. S držiteľkou veľkého krištáľového glóbusu sa pustil do práce a zarezával na kopcoch v Jasnej.

„Moje prvé pocity sú pozitívne, je pre mňa dôležitý prvý dojem. Vrátil som sa domov spokojný a presvedčený, že som urobil dobre,“ hovoril Pini pre Radio3i, jeho slová odcitoval portál ticinonews.ch.

Švajčiar si pochvaľuje chémiu, ktorá od prvého dňa novej spolupráce funguje medzi ním a Vlhovou.

„Na sobáš treba dvoch. Utvorila sa na oboch stranách harmónia, ktorá automaticky vytvára správnu energiu,“ glosuje tréner.

Pini vysvetlil aj zmluvu, ktorú s Vlha teamom uzatvoril na rok. „Aj v tejto otázke sme sa okamžite zhodli. Vždy som zvykol pracovať s jednoročnou zmluvou, pretože obe strany pred jej predĺžením musia dokázať, že spolupráca funguje. V alpskom lyžovaní to je bežná prax, takže ma to vôbec neznepokojuje.“

Švajčiar v minulosti trénoval viaceré známe mená, medzi ktorými sa vynímajú Lara Gutová-Behramiová či Tina Mazeová. V posledných rokoch však prácu trénera vymenil za komentovanie pretekov v televízii a pôsobil aj ako riaditeľ lyžiarskeho strediska.

„Nepovedal by som, že sa vraciam do trénerskej praxe. Lyžovanie bolo neustále centrom mojich myšlienok a môjho dňa. A keďže som komentoval preteky, udržiaval som úzke spojenie so Svetovým pohárom. Spolupráca s Petrou bude o nájdení správneho rytmu, ale nemal by to byť problém. Petra mi umožní vrátiť sa na najvyššiu úroveň a bude len na mne, aby som našiel správny spôsob, ako posúvať a viesť športovca tohto kalibru,“ vysvetľuje Pini.

Novinári mu nezabudli pripomenúť, že veľkou súperkou Petry Vlhovej bude aj spomínaná Gutová-Behramiová, ktorú v minulosti trénoval.

„S Larou som pracoval pred viac ako desiatimi rokmi, je to pre mňa uzavretá vec. Bola to pre mňa skvelá skúsenosť, ale je to už minulosť. Na súťažnom kopci bude pre nás súperkou ako každá iná lyžiarka.“