„Posledných pár týždňov bolo neuveriteľných. Nikdy by som si ani len nepredstavila, že by som mohla získať štyri medaily na jedných majstrovstvách sveta. Je to neopísateľný pocit. Jedna vec je snívať o vyhrávaní medailí, keď však príde na lámanie chleba, byť dosť dobrá na to, aby som to dokázala, a to štyrikrát na majstrovstvách sveta, je naozaj špeciálne,“ hovorila Shiffrinová po sobotňajšom slalome, v ktorom získala bronz.

V roku 2019 jej zomrela babka, s ktorou mala skvelý vzťah, vo februári 2020 ju zasiahla smrť otca, po ktorej desať mesiacov nelyžovala.

„Samozrejme, zažila som odvtedy veľa vzostupov a pádov. Posledný rok bol emotívny. Momentálne som veľmi vďačná za to, že som schopná usmievať sa oveľa častejšie. Každý deň sa cítim o niečo vzrušenejšia pred nasledujúcim dňom,“ opisuje tohtoročná majsterka sveta v alpskej kombinácii.

Shiffrinová pred MS naspievala pieseň pre otca:

Na lyžiarskom svahu zaháňa 25-ročná lyžiarka pochmúrne myšlienky. Keď sa minulý rok plánovala vrátiť na súťažné svahy, sezónu predčasne ukončili kvôli pandémii a z návratu nič nebolo. V tej chvíli ju to však až tak netrápilo.

„Keď sedíte v lietadle a snažíte sa dostať domov, aby ste videli svojho umierajúceho otca, to je stelesnenie toho, s čím si treba robiť starosti. Všetko ostatné v porovnaní s týmto bledne, hlavne to, či idete vyhrať preteky alebo nie,“ opisuje svoje pocity Američanka.

Majstrovstvá sveta v Cortine d‘Ampezzo si užila a určite jej pozdvihnú psychiku, ktorá sa už zrejme nikdy nedostane do polohy pred smrťou otca.

„Pravdepodobne to už nikdy nebude normálne, ale normál sa stále mení. Dnes mám iný pohľad na to, čo je normálne. Niektoré dni sa cítim dobre a na ďalší deň sa cítim, akoby ma zrazil vlak. Čo som počula, bude to tak po zvyšok života. Nemyslím, že boli dni, keď som sa cítila perfektne, ale posledné dva týždne na majstrovstvách sveta som urobila veľký krok v schopnosti sústrediť sa, kontrolovaní emócií počas a bojovaní. Každý deň tu mal niečo naozaj výnimočné, a to je niečo, nad čím sa môžem usmievať.“