Vlhová obhajuje veľký glóbus už pod vedením Švajčiara Maura Piniho, zatiaľ čo Magoni má na starosti slovinské lyžiarky a primárne talentovanú Metu Hrovatovú. Pôsobenie v novej krajine si pochvaľuje, koniec-koncov so Slovinskom má už skúsenosti, keďže v minulosti bol pri úspechoch Tiny Mazeovej. 

„Po organizačnej stránke je to teraz určite jednoduchšie, keďže pracujeme pod záštitou lyžiarskeho zväzu. Samotná organizácia je veľmi dobrá, čo je v tomto športe veľmi dôležité,“ povedal taliansky odborník pre portál primorske.si. Prezradil aj to, že Hrovatová zmenila stravovacie návyky. „Nové návyky sa museli adaptovať pred aj po dôležitých pretekoch a tréningoch. Uspeli sme rýchlo, Meta teraz pripravuje skutočne chutné talianske jedlá,“ ozrejmil.

Magoni prezradil aj to, komu dáva najväčšie šance na zisk veľkého glóbusu. Svoju bývalú zverenkyňu síce radí medzi úzky okruh hlavných kandidátok, no favoritka talianskeho trénera je jasná. „Sledoval som na trénigoch Shiffrinovú a je pripravená výborne. Vrátila sa na svoju úroveň spred dvoch rokov a okrem toho už našla pokoj aj vo svojom súkromnom živote,“ dodal Magoni.