Ako pre Šport24.sk povedal Petrin brat a manažér tímu Boris, v lyžiarskom stredisku Suomu strávila slovenská lyžiarka s tímom dvadsať dní. Napriek tomu, že nemali úplne ideálne podmienky na prípravu kvôli teplejšiemu počasiu, ktoré vládne vo Fínsku, vďaka umelému zasnežovaniu a zasolovaniu svahu Vlhová poctivo trénovala každý deň.

Vďaka tomu, že paralelný slalom v rakúskom Lech Zürs preložili z polovice na koniec novembra, Vlhová s tímom nemusela cestovať z Fínska do Rakúska a naspäť, ale mohla bez prerušenia trénovať na severe Európy.

„Mohli sme teda komplexne zhodnotiť technickú prípravu z leta. Využili sme mix cvičení s výborným tréningom, ktorý nám pomohol vyriešiť technické problémy medzi viazaním, lyžami a lyžiarkami,“ vyhlásil pre taliansky portál neveitalia.it tréner Livio Magoni.

Jeho zverenkyňa absolvovala počas prípravy dvojicu slalomových pretekov FIS, v konkurencii zjazdárok mimo prvej stovky jednoznačne triumfovala. „Petra je spokojná. Chceli sme, aby absolvovala tieto preteky, súťaž je pre športovca motivujúca a je to najlepší test. Preteky sme si museli niekde nacvičiť, navyše to bola výborná príležitosť na doladenie detailov,“ pokračuje taliansky tréner.

V rozhovore pre Šport24.sk Boris Vlha prezradil, že nemohli využiť vlastné autá, ktoré mali vo Fínsku. Podľa pravidiel sa zo Suomu do Levi museli presunúť autobusom a v dejisku pretekov si museli požičať autá. „Presunuli sme sa z jednej bubliny do druhej. Využili sme kyvadlovú dopravu, ktorú nám na moje požiadanie poskytli organizátori,“ vysvetľuje Magoni a dodáva, že tím sa snaží dbať na každý detail.

Tím okolo Petry Vlhovej v hoteli s majiteľmi a kuchárom.
Tím okolo Petry Vlhovej v hoteli s majiteľmi a kuchárom.
Zdroj: archív Borisa Vlhu

„Musíme byť maximálne opatrní a držať Petru izolovanú. Za trinásť dní nás trikrát testovali na koronavírus, po príchode do Levi nás čaká ďalší test. V hoteli v Levi vyčistíme Petrinu izbu dezinfekčným prostriedkom, jedlo bude celý víkend dostávať priamo do izby. Petra poznala počas prípravy na preteky len izbu, posilňovňu a svah,“ opisuje detaily prípravy Talian.

Po nedeľnom slalome bude mať Vlhová komfort. Do Mníchova sa s bratom Borisom a servismanom Gigim Parravicinim presunie letecky súkromným lietadlom, ktoré jej zabezpečil sponzor, odtiaľ pôjde autom do rakúskeho Lechu, kde ju čaká spomínaný paralelný slalom.