Všetko je o Magoniho kontaktoch

Vlhová pred nočným slalomom vo Flachau nebola v takej výhodnej pozícii ako niektoré jej súperky. „Ostatní mali viac času na prípravu, Shiffrinová, Rakúšanky, Nórky… Veľké tímy sa snažia zariadiť si to a dostať nás tým do zložitej situácie. Videl som, že trénovali tu na pretekovom kopci tri dni. My sme nemohli. Nemáme za sebou silný lyžiarsky národný zväz. Všetko je iba na mojich kontaktoch, ale Petra je silná,“ vyhlásil Magoni v rozhovore pre RTVS.

Vlhová v sobotu a v nedeľu odjazdila zjazd a superobrovský slalom v rakúskom St. Antone a v utorok ju už čakal slalom vo Flachau. V ňom skončila na 4. mieste, napriek tomu naďalej vedie poradie v slalome aj celkové poradie Svetového pohára.

Náročná sezóna, v ktorej slovenská lyžiarka jazdí všetky disciplíny, je náročná nielen na fyzickú, ale aj psychickú stránku. „Po Val d‘Isere som mal mierne obavy, lebo nejazdila veľmi dobre v slalome a stratila veľa sebavedomia,“ pokračuje Magoni.

V spomínanom Val d‘Isere Vlhová obsadila v dvojich zjazdov 26. a 33. miesto a v Super-G skončila šiesta. Nasledoval Semmering, kde obrovský slalom zrušili a v slalome obsadila 4. miesto.

V obráku má na Vlhovú len Bassinová

Cieľom celého Vlha teamu je zisk veľkého krištáľového glóbusu. „Pracujeme na tom, je to náš cieľ, krok po kroku napredujeme. Najskôr bola cieľom medaila z majstrovstiev sveta, ktorú sme získali v St. Moritzi, potom Aare. Potom sme sa snažili získať malý krištáľový glóbus, teraz sa musíme pokúsiť získať veľký. Pred sezónou však nikdy nevieme, či sme pripravení, alebo nie. Budeme to vedieť na konci tohto mesiaca.“

Magoni je s Vlhovej formou v slalome spokojný, jeho zverenkyňa v ňom zatiaľ nazbierala 400 bodov a pred druhou Rakúšankou Liensbergerovou má náskok 40 bodov. „V Semmeringu sme síce mali nejaké problémy, ale to už je minulosť,“ tvrdí Talian, ktorý zanalyzoval aj pôsobenie v obrovskom slalome.

V ňom zatiaľ v priebežnom poradí patrí Vlhovej 6. priečka, na víťazstvo zatiaľ čaká. V prvom obráku v Söldene skončila tretia, preteky v Courcheveli nedokončila. V Semmeringu to vyzeralo nádejne, keď Slovenka vyhrala 1. kolo, druhé však už lyžiarky neodjazdili, pretože obrovský slalom kvôli nepriaznivému počasiu zrušili.

Poradie obrovského slalomu momentálne vedie Talianka Federica Brignoneová s 205 bodmi s náskokom piatich bodov pred jej krajankou Martou Bassinovou. Vlhovej zatiaľ patrí 6. miesto so ziskom 120 bodov.

„Čo sa týka obrovského slalomu, vypadnutie v Courcheveli bolo ťažké, pretože sme tam stratili veľa bodov. Nie je to však len o bodoch. Jednoducho viem, že Petra dokáže pravidelne víťaziť ako v obrovskom slalome, tak v slalome. Neviem, prečo v obrovskom slalome nemá také sebavedomie, pretože si myslím, že je najsilnejšia. Je silnejšia ako všetky ostatné lyžiarky. Možno iba Bassinová je na rovnakej úrovni ako Petra,“ pridal svoj pohľad Magoni.