Pikantné FOTO Tiny Mazeovej nájdete v GALÉRII

Rodák z lombardského Selvina viedol Mazeovú tri sezóny, počas ktorých získala slovinská lyžiarka dve strieborné medaily na ZOH 2010 vo Vancouvri, titul majsterky sveta v obrovskom slalome i v super-G a okrem toho sa v sezóne 2012/13 stala celkovou víťazkou Svetového pohára a vybojovala aj tri malé glóbusy. Pod Magoniho vedením vyhrala 14 pretekov SP a práve s týmito podujatiami sa talianskemu odborníkovi spájajú aj nepríjemné spomienky.

„Finále SP sa tento rok koná vo Švajčiarsku, ktoré má silnú lyžiarsku federáciu. Mám s takýmito situáciami skúsenosti z minulosti, keď som ešte trénoval Tinu Mazeovú. Viem, ako to chodí. Dúfam však, že všetko bude fajn a vyhrá najlepšia,“ narážal skúsený kouč ešte v Jasnej na zvláštne praktiky švajčiarskeho tímu.

Pikantné FOTO Tiny Mazeovej nájdete v GALÉRII

Čo sa vtedy dialo? Švajčiari nevedeli stráviť Mazeovej parádne výkony a chceli zistiť, či jej spodná bielizeň vyhovuje predpisom Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS, teda či má dostatočnú priepustnosť vzduchu. FIS všetko preskúmala a vydala vyhlásenie, že všetko jej v absolútnom poriadku. Slovinka sa na tom sama dobre zabávala, o čom svedčí fakt, že v cieli pretekov v talianskom stredisku Cortina d´Ampezo si stiahla zips na kombinéze a do kamier otrčila nápis: „Not Your Business“ (Do toho vás nič nie je). Na sociálnych sieťach potom ešte dodala: „Asi sú moje nohavičky pre Švajčiarov priveľmi sexi.“

Či sa Švajčiari znížia k podobným bizarným sťažnostiam aj v týchto dňoch, je otázne. Avšak jedinou súperkou Petry Vlhovej v súboji o veľký krištáľový glóbus je pred záverečným podujatím SP v Lenzerheide práve švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová, a tak sa z ich strany dá čakať čokoľvek. A Livio Magoni nikdy nestrieľa len tak vetra.

Petra Vlhová debutovala vo Svetovom pohári v roku 2012, keď bola kariéra držiteľky dvoch zlatých a dvoch strieborných olympijských medailí, ako aj deviatich cenných kovov (4–5–0) zo svetových šampionátov, v najväčšom rozkvete. A Tina Mazeová práve v sezóne 2012/2013 získala veľký glóbus ziskom 2414 bodov, čo je dodnes absolútny rekord seriálu. Naša lyžiarska hviezda ich má pred záverečnými štyrmi pretekmi na konte 1352.