Utorňajší super-G, v ktorom mala štartovať aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová, zrušili po tom, ako sa nad svahom Olympia delle Tofane usadila hmla v hornej časti a po snežení aj ona významne zasiahla do plánu šampionátu. Oba superobrovské slalomy sa pôjdu vo štvrtok tak, ako sa mali ísť spolu v utorok. V piatok sú na programe prvé dva tréningy zjazdu, v sobotu absolvujú kráľovskú disciplínu ženy a o deň neskôr muži.

Výrazné zmeny v harmonograme MS robia starosti všetkým štartujúcim, predovšetkým však krížia plány pretekárkam ako Petra Vlhová. Plánovala štartovať v piatich zo šiestich individuálnych súťaží a po prvých dvoch (kombinácia a super-G) sa chystala ísť do Jasnej pripravovať sa na točivý program druhého týždňa. Ak sa uskutočnia všetky jej súťaže podľa plánu, interval 5 štartov sa zúži na 10 dní.

"Dnešný super-G zrušili, pretože bola veľká hmla. Vôbec netušíme, čo bude ďalej, už nie je priestor na nejaké presuny. Budem len čakať a trénovať, uvidíme, ako rozhodnú," povedala Vlhová na instagrame.