Peťa, ktorá priletela zo Švédska vládnym špeciálom, si let pochvaľovala. „Cesta bola skvelá,“ povedala 23-ročná lyžiarka, keď sa v neskorú noc postavila pred mikrofóny. Nebolo na nej ani trochu badať, že má za sebou náročný svetový šampionát, ako aj preteky paralelného slalomu v Štokholme – z tých vypadla v štvrťfinále len niekoľko hodín predtým. Napriek tomu Petra už cíti, že sezóna je náročná a oddych doma na Slovensku jej padne viac ako vhod.

FOTO Šokujúci prílet Vlhovej na Slovensko: Keď vyšla z lietadla, neverila vlastným očiam

„V prvom rade mám dva dni voľno. Potrebujem zregenerovať hlavu aj telo. Mesiac som bola preč a každý jeden deň tréningy či preteky... Majstrovstvá sveta boli náročné po fyzickej a psychickej stránke,“ zhodnotila Liptáčka. Vlhová má za sebou najlepšiu sezónu kariéry. Už je isté, že skončí druhá v súťaži slalomárok svetového pohára a pravdepodobne aj v celkovej klasifikácii.

Nosenie troch medailí na krku postupne cenné kovy znehodnocuje.
Nosenie troch medailí na krku postupne cenné kovy znehodnocuje.
Zdroj: Július Dubravay

Toto všetko len podčiarkla kompletná zbierka medailí zo svetového šampionátu! „Oslavy budú až po sezóne,“ prezradila Peťa, ktorá sa nezamýšľa ani nad odmenou: „Ešte som nad darčekom nerozmýšľala. Určite si pôjdem niekam oddýchnuť a vypnem. Teším sa na aktivity ako je moja motorka a moja loďka.“ Posledné preteky by mala Vlhová odjazdiť v nedeľu 17. marca na finále svetového pohára v Andorre.

Vlhová po chybe a vypadnutí z paralelného slalomu: Nohy mi leteli do vzduchu. Mrzí ma to a hnevá

Práve v týchto pretekoch by sa mohlo rozhodnúť, či si naša lyžiarka ukradne malý glóbus za obrovský slalom. Predtým ju však čaká milá udalosť v rodnom Liptovskom Mikuláši, kde jej zajtra chystajú veľké privítanie. „Teším sa. Dúfam, že prídu nejakí ľudia a nebudem tam sama. Chcem sa takto odvďačiť podpore zo Slovenska, ktorú veľmi cítim,“ nádejala sa majsterka sveta s úsmevom na perách. Petru zdobí už niekoľko dní zlato, striebro aj bronz z majstrovstiev sveta. Nosenie kompletnej medailovej zbierky však obnáša aj nepríjemnosti. Cenné kovy sa totiž šúchaním o seba môžu znehodnocovať. „Ničia sa mi,“ priznala aj samotná Vlhová, keď si ich dôkladnejšie prezerala.

Kam si ich dá? 

Priaznivci Petry Vlhovej sú zvedaví, kde si medaily odloží. „Zavesím si ich k ostatným oceneniam,“ objasnila lyžiarka a vtipne doplnila: „S medailami som nespala, ale mala som ich vedľa na stolíku pri sebe, takže boli vždy pri mne. Stalo sa mi však, že som ich aj zabudla.“

Lyžiar Adam Žampa si z majstrovstiev sveta priviezol nepríjemnosti: Zranenia nás posúvajú vpred

Vlhová na MS brala bronz v slalome, striebro v kombinácii a zlato v obrovskom slalome.
Vlhová na MS brala bronz v slalome, striebro v kombinácii a zlato v obrovskom slalome.
Zdroj: archív