Samotní aktéri finálového podujatia sa búria, že organizátori nezvládajú svoje úlohy: "Keby som povedal, čo si naozaj myslím, asi by ma vyhodili," povedal nahnevaný tréner švajčiarskych zjazdárov Reto Nydegger pre blick.ch. Myslí si, že organizátori zanedbali prípravu trate: "Nestačí pripravovať trať dva týždne pred podujatím, ideálne sú dva mesiace," dodal.

Ku kritike švajčiarskeho kouča sa pridal aj tréner rakúskych lyžiarov: "Niektoré úseky trate neboli priechodné, pretože boli očividne pripravované s nedostatočným množstvom vody. Som presvedčený, že tieto preteky by sa za rovnakých podmienok v Rakúsku mohli konať."

Zrušený mužský zjazd výrazne znevýhodnil švajčiarskeho lyžiara Marca Odermatta v boji o veľký krištáľový glóbus. Odermatt je špecialista na rýchlostné disciplíny, ktoré boli obe zrušené. Zostáva odjazdiť už len slalom a obrovský slalom, kde je jasným favoritom Alexis Pinturault, ktorý v priebežnom poradí SP vedie pred Odermattom o 31 bodov. "Som sklamaný, ale zjazdovka nebola pripravená na preteky. Možno by to bolo iné, keby sa pred 2 mesiacmi kládol väčší dôraz na stavanie základov trate," povedal Odermatt pre Blick.

ORGANIZÁTORI KRITIKU ODMIETAJÚ

Manažér trate je presvedčený, že tréneri a lyžiari obvineniami krivdia organizátorom: "Základ zjazdovky bol položený včas. Všetko zruinovalo veľké množstvo napadnutého snehu."

K obrane organizácie finále SP sa pridal aj šéf organizačného výboru Peter Engler: "Trať sme postupne pripravovali od začiatku sezóny. Zjazdovka bola pripravená ako nikdy predtým."