Vlhová sa napokon na tohtoročných majstrovstvách sveta vo francúzskom Méribeli predstaví len v obrovskom slalome a slalome. Celé Slovensko je v očakávaní, či sa jej podarí zopakovať úspech z decembra roku 2019, keď sa vo švédskom Aare stala majsterkou sveta v obrovskom slalome. V posledných štyroch pretekoch, ktoré odjazdila to v ani jednom prípade nedotiahla na stupeň víťazov a tak jej forma nie je úplne optimálna. „Je veľmi ťažké predpokladať, ako to dopadne. Z môjho osobného pohľadu je to priam nemožné, pretože som ju nevidel trénovať a ani lyžovať. Pokiaľ však pôjde tak, ako v Špindlerovom mlyne, tak si na to asi každý vie odpovedať sám. Každopádne je to otázka na ľudí, ktorí s ňou robia. Vidia ju na tréningoch a vedia, ako sa jej darí,“ zdôraznil pre Šport24.sk otec našej legendárnej lyžiarky Veroniky Zuzulovej Timotej.

Naša lyžiarska superstár Vlhová mala počas Vianoc žalúdočné problémy, ktoré sa s ňou podľa jej vlastných slov viekli aj v ďalších týždňoch. Timoteja Zuzulu, bývalého úspešného slovenského trénera sa sme pýtali na názor, či to naozaj mohlo s našou lyžiarkou zamávať natoľko, že sa to negatívne premietlo aj do jej výkonov. „Pokiaľ viem, tak Mauro Pini sa už dávnejšie vyjadril, že u Petry je už všetko v poriadku. Osobne si myslím, že z črevných problémov, ktoré mala po Vianociach sa dostala pomerne rýchlo a myslím si, že do veľkej miery neovplyvnili jej ďalšie výkony. Niekoľkodňový výpadok dokáže pretekár dohnať v tréningoch. Mala tam predsa super výsledky a vo Flachau dokonca vyhrala slalom. V každom prípade jej tím vie najlepšie, ako ju to naozaj ovplyvnilo a v akej pohode a kondícii naozaj je. Nevidíme do toho a iba ľudia, ktorí sú okolo nej to vedia najlepšie,“ nechal sapočuť.
 
Na Petru Vlhovú je vyvíjaný zo strany médií a fanúšikov čoraz väčší tlak, pretože v tejto sezóne zatiaľ dokázala zvíťaziť iba raz a to začiatkom tohto roka v slalome v rakúskom Flachau. Naopak, v minulej sezóne si pripísala 6 triumfov v pretekoch Svetového pohára.  „Myslím si, že Petra vôbec nie je v zlej forme a ani umiestnenia nie sú zlé. Lyžovanie je veľmi špecifický šport oproti ostatným. Od posledných pretekov minulej sezóny po prvé preteky novej sezóny je to 6 mesiacov. Je skutočne málo športov, v ktorých je taká dlhá prestávka. Je veľmi veľa vecí, ktoré sa za ten čas môže zmeniť. Pretekárkam môže skvele sadnúť nový materiál lyží a odrazu sa im začne dariť. Tých drobností, ktoré rozhodujú je veľa. To je aj prípad tejto sezóny. Netreba sa na to pozerať tak, že Peťa sa zhoršila. Konkurencia výrazne zabrala a priblížila sa k najlepším. Všetky dievčatá vedia lyžovať, ide len o detaily,“ vysvetľoval Timotej Zuzula.
 
Otec našej legendy Veroniky Zuzulovej sa snažil tiež priblížiť, ako špičkové pretekárky vnímajú tlak a na čo myslia predtým, ako sa spustia z kopca. „Petra v prvom rade nič nemusí. Každý pretekár, ktorý sa postaví na štart, tak chce podať ten najlepší výkon, ktorý je schopný dokázať. Niekedy to vyjde a niekedy to nevyjde. Lyžovanie nie je o jedných pretekoch, ale treba si držať konštantnú výkonnosť. Aj preto tímy a tréneri nastavujú pretekárov tak, aby si dokázali držať konštantnú výkonnosť,“ dodal na záver pre náš portál.

Shiffrinová je niekde inde v tejto sezóne

Američanka Mikaela Shifrinová je v tejto sezóne na nezastavenie. Výrazný progres urobili v tejto sezóne aj ďalšie pretekárky svetového pohára. „Tak Mikaela, je kapitola sama o sebe. Je to skvelá lyžiarka, ktorá je momentálne v technických disciplínach najlepšia na svete. Treba ale povedať, že v ostatnej dobe tam nie je len ona. Je veľa dievčat, ktoré sú schopné zajazdiť dobré preteky a konkurencia sa jednoducho zvyšuje. Nechcem však porovnávať a nikdy sa mi to nepáčilo. Hodnotenia by mali robiť hlavne ľudia, ktorí sú priamo v dianí a pri pretekárkach. Vidím iba to, čo je v televízii a v poslednej dobe som toho videl minimálne,“ povedal Timotej Zuzula.