Pozrite sa, ako to vyzeralo v Lenzerheide, v GALÉRII

Podľa Banka zlé počasie nebol jediný dôvod zrušenia superobrovského slalomu a v Lenzerheide vraj vládne chaos.

„Áno, počasie tu nie je veľmi dobré, ale organizácia je chaotická. Podľa mňa tu nikto nevie, čo má robiť. Nikto tu dokonca nerieši, kde budeme čakať na štart pretekov. Miestnosť Hospitality (je určená po pretekoch na oddych pretekárok) je tu dokopy pre troch ľudí, zvyšok musí čakať vonku. Organizátori taktiež hovorili, že svah na rozjazdenie bude ráno „urolbovaný“, ale nebol. Je tu naozaj chaos,“ kritizoval Bank v rozhovore pre ČT Šport.

Zároveň však dodal, že počasie výrazne sťažuje prácu organizátorom. Najmä zlá viditeľnosť im komplikuje život.

„Je tu taká hustá hmla, že organizátori ani nemôžu jazdiť rolbami po trati. Pretekárska línia bola dobrá, čistý ľad, ale všade okolo sú kopy snehu, čo je teraz neriešiteľný problém,“ dodal Bank, ktorý dúfal, že v prípade, ak by odišla hmla, by sa preteky mohli zorganizovať o 11:00.

To sa však nestalo a posledný superobrovský slalom v sezóne 2020/2021 museli zrušiť. Češka Ester Ledecká tak nedostala šancu vylepšiť 5. miesto v poradí Super-G, Petra Vlhová je ôsma. Malý krištáľový glóbus získala v tejto disciplíne Lara Gutová-Behramiová.

Vlhovej zrušenie nevadilo

Petre Vlhovej zrušenie Super-G v Lenzerheide zahralo do karát v boji o veľký krištáľový glóbus. "Na prehliadke trate to bolo ťažké, videli sme asi na jednu bránu. Určite nie je dobré, že musíme čakať, neustále musím posúvať aj koncentráciu. Na druhej strane, pre mňa je len dobré, že sa nesúťažilo, lebo Lara je lepšia v týchto rýchlostných disciplínach. Nechcem to však takto riešiť, keby sa išlo, bojovala by som, keď nie, zlepšilo mi to pozíciu," povedala slovenská lyžiarka pre RTVS.