Ledecká mala na trať vyraziť ako tretia v poradí, Rakúšanka Christine Scheyerová sa však z pretekov odhlásila, a tak išla na rad už ako druhá. Dvadsaťpäťročná Češka sa postavila do štartovej búdky, chcela odštartovať, usporiadatelia ju však zadržali a vrátili späť do štartového priestoru. "Hore sa u Ester objavili problémy s materiálom. Riešil sa problém s helmou, nevieme, či nebude diskvalifikovaná," citoval Banka portál sport.cz.

Obavy sa nakoniec nepotvrdili. V oficiálnych výsledkoch nemala pri svojom mene poznámku, že by jury niečo riešila. "Asi pri páde v Crans Montane sa jej odlúpila malá nálepka, ktorá potvrdzuje, že je helma certifikovaná. Nikto si to nevšimol. Bez tej sa nemôže jazdiť," dodal Bank, ktorý vníma šiestu priečku ako solídne umiestenie: "Výsledok je celkom dobrý, ale mysleli sme na lepší. Nemohli sme dať Ester ani 'report' ohľadne trati, keďže sa na ňu vydala už ako druhá."

Ledecká štartovala so zatejpovanou ľavou stranou tváre, ako dozvuk pádu v zjazde v Crans Montane. Jubilejné 30. víťazstvo v SP slávila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorý vyhrala štvrtý superobrovským slalom za sebou a útočila aj na celkové vedenie v prestížnom seriáli. Petru Vlhovú však z čela nezosadila, Slovenka totiž obsadila druhé miesto so stratou 28 stotín a prvýkrát v kariére sa v kĺzavých disciplínach postavila na stupne víťazov.