V Pjongčangu v roku 2018 triumfovala na snouborde v paralelnom slalome a zlato získala aj v superobrovskom slalome. V posledných dvoch rokoch Ledeckej zimám dominovali lyže, pred olympiádou v Pekingu sa však chce opäť vrátiť aj ku snoubordu.

Češka si uvedomuje, že úspech často spočíva v detaile, akým môže byť v jej prípade zadok. „Riešili sme, akým spôsobom zapájať do cvičení zadok, pretože sme zistili, že mám oproti zjazdárkam veľmi malý zadok. Na tom musíme zapracovať, aby sa mi ostatné lyžiarky nesmiali,“ smiala sa Ledecká na tlačovej konferencii pred začiatkom sezóny.

Ako píše český denník Sport, tréner Tomáš Bank Ledeckú už roky nabáda k tomu, aby nejaké to kilo pribrala a svoj váhový hendikep trochu vyrovnala. „Ja by som chcela mať len ten pekný zadok, kilá príliš nie,“ tvrdí lyžiarka.

Jej tréner to teda vzal do vlastných rúk. „V Zermatte, keď som varil, som dal do jedla vždy viac smotany,“ priznal Bank a Ledecká si jeho kuchárske umenie pochvaľuje. „Varil neskutočne. Chcela by som vypichnúť, že Tomáš nie je iba organizačne schopný tréner, ktorý mi radí s technikou či s prehliadkou trate a robí videokoučing. Všetko zvláda, do toho vie fantasticky variť. Jeho manželka Martina môže byť iba rada, že ho má,“ hovorí Ledecká.

Tá sa predstaví v úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára, ktorými bude obrovský slalom v Söldene. Na ten sa pripravovala aj s veľkou rivalkou Petry Vlhovej z minulej sezóny. „Dala som si obráčik s Larou (Gutovou-Behramiovou). Dostala som na zadok, ale čakala som, že to bude o dosť viac, pretože obrovský slalom veľa nejazdím.“