Druhý časť alpskej kombinácie poriadne premiešala štartovou listinou, keď do cieľa nedošlo až štrnásť z tridsiatich pretekárok. Ledecká skončila na výbornom 8. mieste, no v slalome stratila na víťaznú Shiffrinovú viac než štyri sekundy. Svoje spravila aj zľadovatená trať. 

„Umiestnenie je dobré, ale jazda bola úplne šialená. Ľutujem tých, ktorí to sledovali,“ hľadala slová česká lyžiarka. Ledecká má minimálne skúsenosti so slalomom a pondelňajšie podmienky jej v ničom nepomohli. „Slalom som trénovala, teda, mala som dva tréningy pred šampionátom a cítila som sa dobre, ale na takomto ľade som nikdy nestála. Bolo to ťažké a prirovnala by som to k boju o prežitie,“ netajila sa dvojnásobná olympijská šampiónka. 

Ako to už pri Ledeckej býva, prostoreká športovkyňa si neodpustila aj pár vtipných poznámok. Snehovú podložku prirovnala skôr k ľadovej ploche. „Ak by som mala puk, možno by som mala lepší ťah na bránu. Takto tam bolo obrancov priveľa a motali sa mi pod nohy. Mala som pocit, že neviem dobre zaťažiť nohy. Keby som mala korčule, možno by to bolo jednoduchšie,“ zavtipkovala si Ledecká v rozhovore pre isport.cz. Šampionát sa pre ňu už skončil, keďže do obrovského slalomu a slalomu nezasiahne. V zjazde a super-G skončila zhodne na 4. mieste.