Slovenský olympijský výbor za zlato sľúbil bonus vo výške 50-tisíc eur, za striebro 40-tisíc a za bronz 30-tisíc. Z toho vychádza, že Nasťa si za tri umiestnenia na stupňoch víťazov zarobila 130-tisíc eur, ktoré jej aj právom patria. Pri pohľade na tých najlepších medailistov z Južnej Kórey sme sa pozreli aj na ich prémie, ktoré dostanú za cenné kovy vo svojej krajine.

Naša biatlonova legenda si nedala servítku pred ústa. Kuzminová a slovenské úspechy? TOTO si o nich myslí!

0 eur: Nórka Björgenová za päť medailí nemá ani cent.
Zdroj: gettyimages

Narazili sme však na zaujímavú skutočnosť. Nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová, ktorá získala päť medailí, vyjde naprázdno! V tejto severskej krajine nemajú športovci za zisk cenného kovu vypísané žiadne odmeny. „Vždy chceme víťaziť, ale skromnosť je dôležitou súčasťou našej kultúry,“ vyhlásil nórsky komentátor Fredrik Aukland. Práve Nóri ovládli s 39 medailami v Pjongčangu celkové poradie krajín, no ich držitelia za ne dostanú len uznanie.

Biatlonistka Fialková po návrate z olympiády prekvapila: Bála som sa postaviť na štart, no TOTO ma presvedčilo

138 - tisíc eur: Ledecká na olympiáde zažiarila.

FOTO Nasťu Kuzminovú vítalo doma prekvapenie: Slováci jej poslali jasný odkaz!

Rovnako to je aj v susednom Švédsku, kde si za triumf pod piatimi kruhmi nezarobia ani cent. A to ich športovci troch koruniek oslavovali štrnásť medailí. Hviezdami boli bežkyne na lyžiach, Charlotte Kallová a Stina Nilssonová. Najviac si v Pjongčangu zarobila talianska rýchlokorčuliarka, keď za tri medaily získala 248-tisíc eur. Druhá bola Češka Ester Ledecká, ktorá za dve zlatá zinkasuje v prepočte 138-tisíc. „Všetci vedia, že nie som na peniaze držgroš. Bude mať z toho osoh celý tím,“ priznala Ledecká po príchode z olympiády

Koľko získali najlepší športovci na odmenách?