Srbský tenista zatiaľ stratil jediný set v 2. kole proti Francúzovi Couacaudovi, zápasy proti Carballesovi Baenovi, Dimitrovovi a De Minaurovi zvládol jasne 3:0 na sety. A to Djokoviča podľa jeho slov brzdí zranenie zadného stehenného svalu, hrá s obviazanou nohou a počas zápasov sa necháva ošetrovať.

„Neviem. Hral som proti nemu a pohyboval sa naozaj dobre, takže… Neviem. Je to jediná vec, o ktorej každý hovorí. Buď nie som dosť dobrý hráč, aby som u neho rozpoznal zranenie, alebo to naozaj vyzeralo bez problémov. Len si myslím, že… Je to jednoducho zaujímavé. To je všetko, čo k tomu poviem,“ komentoval Djokovičov zdravotný stav Alex de Minaur, ktorý proti Srbovi uhral len päť gemov.

Djokovičova reakcia na seba nenechala dlho čakať. „Pochybovanie nechám na druhých ľudí, nechajte ich pochybovať. Len moje zranenia sú spochybňované. Keď sú iní hráči zranení, sú vykresľovaní ako obete, ale keď ide o mňa, tak to vraj predstieram. Je to veľmi zaujímavé… Nemyslím si, že musím čokoľvek niekomu dokazovať. Mám výsledky MRI, ultrazvuku a ďalších vyšetrení, všetko spred dvoch rokov a teraz. Nezaujíma ma, čo si ľudia myslia a hovoria. Už som si na to všetko zvykol, dodáva mi to ďalšiu silu a motiváciu, takže im za to ďakujem,“ vyhlásil Djokovič.

Tomu, že zranenie predstiera, neverí ani jeho bývalý tréner Boris Becker. „Poznám ho dlho a viem, že má problémy. Novak vie zaťať zuby, keď príde na dôležité body a vie, kedy si môže dovoliť bod vypustiť. Niekedy si myslíte, že blafuje, alebo že nemôže dohrať zápas. Je to kúsok neba a pekla. To, samozrejme, sťažuje situáciu pre jeho súperov. Novak by sa tak však nesprával, keby mu nič nebolo,“ myslí si Nemec.

Tajomný nápoj

Srbovi dodáva energiu aj tajomný nápoj, ktorý pije počas zápasu. Zábery, napríklad, z 2. kola proti Enzovi Couacaudovisú predmetom diskusie. Jeden z členov Djokovičovho tímu poslal Srbovi počas zdravotnej prestávky, ktorú si vyžiadal, fľašku, na ktorú tesne predtým niečo nalepil a poslal ju tenistovi po pracovníkovi turnaja.

Nie je to v Djokovičovom prípade prvý podobný prípad. Počas zápasu na Wimbledone na seba upozornil inhalovaním neznámej látky, na Roland Garros mu fyzioterapeut Ulises Badio pripravoval na tribúne pitie, kým ďalší člen tímu vedľa neho sa ho snažil kryť pred kamerou.

Djokovičova reakcia? Počas Wimbledonu žartoval, že vo fľaši má „magický lekvár“. Zdá sa, že kúsok mágie v ňom je, pretože aj napriek zraneniu zatiaľ v Austrálii „bije“ súperov hlava-nehlava.