Má jasno aj v tom, kde sa začala famózna kariéra našej majsterky sveta. „Myslím si, že je to aj práca Veroniky Zuzulovej. Peťa mala konkurenciu a ťahalo ju to dopredu. Výborne sa dopĺňali a Peťa ukázala, že je pretekárkou bez nervov. Išla od pretekov k pretekom, nepodľahla veľkým emóciám, išla si svoje a to ju posúvalo dopredu,“ hovorí Golonka.

Dnes patrí Petra už do absolútnej svetovej špičky. „Jej najväčšia konkurentka Schfifrinová má tú výhodu, že je ľahšia a nižšia, ale Petra ju dokázala už zdolať a myslím si, že má pred sebou veľkú budúcnosť. Má totiž vynikajúcu povahu, je inteligentná, dokáže na úrovni komunikovať s novinármi. To všetko ju predurčuje na to, aby sa stala jednotkou, pokiaľ ju nič nevykoľají,“ tvrdí legenda.

Nepáčilo sa totiž Jozefovi Golonkovi ako sa borila s problémami lyžiarskeho zväzu. „Toto určite neprospelo popularite zjazdového lyžovania. Súboje medzi zväzom a rodinou považujem za choré a nepáči sa mi to. Ale Peťa sa s tým vyrovnala a šla si svoje. Teraz bude na ňu pochopiteľne ešte väčší tlak i väčší záujem sponzorov. Verím, že to nebude na úkor lyžovania a že Peťa všetko aktivity nechá na ľudí v tíme, ktorý sa jej rozrástol a venovať sa bude len svojím výkonom. Ukázala, že sa dokáže s rôznymi vplyvmi vyrovnať a držme jej preto palce,“ uzavrel Golonka.

Mohlo by vás zaujímať:

Škandál v krasokorčuľovaní: Američanka mala úmyselne zraniť

Hokejisti NHL vyberali hráčov s najlepšou prezývkou: Náš Tatar to vyhral na plnej

FOTO Cibulková sa bavila na párty aj so súperkou. Na druhý deň vypadla z turnaja