Všetko pritom mohlo byť inak. Vlhová totiž siahala na víťazstvo a v modrej dráhe mala po chybe Shiffrinovej navrch. Američanka však stratu dotiahla, stavila všetko na jednu kartu a vyšlo jej to. Po dramatickom súboji poslala Slovenke na instagrame zaujímavý odkaz pri fotografii zo vzájomného súboja.

„Ten moment, keď je súperka pred vami, získava náskok , vy len sledujete, čo sa deje a váš mozog sa pokúša prísť na to, čo s tým urobiť a ako dohnať stratu, no nefunguje to a čím viac sa snažíte, tým viac chýb robíte. Zostáva vám však jeden oblúk na konci trate, ktorý to všetko môže zmeniť a rozhodnúť. Tak sa modlíte, že to bude dostatočná vzdialenosť na dostihnutie súperky. V závere prichádza zatemnenie a vy zrazu vidíte blikať zelené svetlo s náskokom 11 stotín. To nie je veľa času. A tým myslím, že NAOZAJ nie veľa. Len tak tak mi to stačilo na víťazstvo a som za to naozaj vďačná. Gratulujem aj ďalším dievčatám Wendy Holdenerovej a Petre Vlhovej. A ďakujem Petre za tento súboj,“ napísala Shiffrinová na instagrame.

Jazdí ako chlapi. Vlhová dostala od Shiffrinovej odkaz, Slovenka kontruje: Tlačíš ma k mojim limitom
Zdroj: youtube

Vlhová síce prehrala veľký súboj, ale predviedla veľký výkon. „Pre mňa je víťazstvo niečo špeciálne, takže som išla len na víťazstvo. Vedela som, že keď chcem zdolať Mikaelu, musím riskovať,“ vyhlásila po pretekoch Vlhová, ktorá zaskočila Shiffrinovú svojou technikou, ktorou obchádza bránky. „Do bránok sa snažím ísť ako chlapi, veľa som to trénovala. V poslednej pasáži trate som však trafila jednu z bránok rukou nižšie, ako bolo treba. Ruka sa mi zachytila a to ma zabrzdilo.“

Slovenskú lyžiarku potešil Shiffrinovej odkaz na sociálnej sieti a priamo pod jej fotografiou neváhala a odpovedala jej: „Tlačíš ma až k mojim hraniciam a limitom. Gratulujem opäť a vidíme sa nabudúce,“ odpísala Vlhová.

Jazdí ako chlapi. Vlhová dostala od Shiffrinovej odkaz, Slovenka kontruje: Tlačíš ma k mojim limitom
Zdroj: Július Dubravay

 

Môže vás zaujímať:

Petra Vlhová potvrdila, že je slalomovou princeznou: Takto videla tvrdý súboj so Shiffrinovou!

FOTO Rušné chvíle pre Vlhovú. Po fantastickom výsledku zaskočila fanúšikov: Peťa, čo to s tebou urobili?!

Neľútostný súboj Vlhovej so Shiffrinovou: Vo finále paralelného slalomu rozhodli stotiny!