Vlhová sa počas sezóny postupne našla okrem klasického slalomu aj v obrovskom, kde začala dokonca dosahovať lepšie výsledky. „Začala som sa v ňom cítiť lepšie - tak ako na tréningu, tak aj v pretekoch. Bola som v pohode a mohla som podávať výkony. Zmenili sme lyže, čo bol prvý dôvod víťazstiev a veľkých výkonov. Aj dnes som sa cítila sebaisto, verím si…. Možno si niekto povie, že to ide ľahko, ale stále musím bojovať. Cítim sa však v psychickej pohode, všetko je v poriadku, mám skvelý tím a fungujeme na 120%, potom prichádzajú aj výsledky,“ vysvetlila Vlhová.

Z mladej slovenskej lyžiarky sa stala hviezda, o ktorú je medzi fanúšikmi záujem. Ako vníma „mániu“ okolo svojej osoby? „Snažím sa s tým vysporiadať. Mám však pocit, že je to každým dňom viac a viac, ale ja sa z toho teším, lebo mám skvelých fanúšikov a tú podporu cítim. Niekedy je to však ťažšie, ale je to tak, ako to je. Nezamýšľam sa nad tým, či to môže byť inak,“ tvrdí.

Igor Vlha hodnotí sezónu: Fantastická rozprávka pre Slovensko. Vyrovnať sa s popularitou je však ťažké
Zdroj: Július Dubravay

Vlhovej tréner Magoni zareagoval typicky: chválou aj zdvihnutým prstom. "Veľmi dobre sme realizovali všetky ciele, ktoré sme si stanovili. Jedno z veľkých pozitív je, že Petra udržala koncentráciu počas celej zimy a dokázala podávať neustále špičkové výkony. Napriek tomu sa nemôžeme uspokojiť, lebo stále je čo vylepšovať a to aj v hlave. Dá sa povedať, že jej kondícia ani technika stále nie sú dostatočne dobré," tvrdí Vlhovej maximalistický tréner Livio Magoni.

Slovenská lyžiarka má to najpodstatnejšie vo svojej hlave a nohách. Otec Igor Vlha ju plánuje naďalej všemožne podporovať z pozície manažéra tímu Ski Vlha a tvrdí: "Treba držať nejaké veci pod pokrievkou. A pokračovať v tvrdej práci, v pokore, s tým sa dá všetko zvládnuť, médiá, aj fanúšikovia. Ona si to uvedomuje. Treba byť tak akurát pri zemi."

Igor Vlha hodnotí sezónu: Fantastická rozprávka pre Slovensko. Vyrovnať sa s popularitou je však ťažké
Zdroj: Michal Smrčok

Igor Vlha cíti, že jeho dcéra dozrieva a verí, že zvládne "údel slávnych". Sám, hoci v tieni úspešnej dcéry, má s tým problém: "Veľmi ťažké je vyrovnať sa s popularitou. Každý si chce s vami podať ruku, odfotiť sa. Rád sa odfotím s každým, to je v poriadku, len to uberá energiu, No ja si myslím, že to nejako zvládneme. Teraz to trochu poľaví."

Všetci v tíme, či rodinní príslušníci alebo expertná talianska "squadra", si uvedomujú, že zasahujú do života mnohých krajanov. V súlade s tým, že aj Slovensko patrí ku krajinám s vysokou percentuálnou základňou masového lyžovania. Otec Vlha sa tejto eufórii vôbec nebráni: "Táto sezóna bola fantastická rozprávka, pre celé Slovensko. To, čo Peťa predviedla s celým tímom Ski Vlha, to je niečo neskutočne krásne. Je to strašne rýchle, človek si ani neuvedomuje tie presuny a zmeny pretekov. Ale keď sa usadíme v tom Mikuláši a bude už viac času, tak potom si to vlastne uvedomíme, čo sa dialo a čo sa stalo. Čo sme spravili pre Slovensko a pre slovenských fanúšikov, ktorí sú naozaj asi najlepší na svete."

Môže vás zaujímať:

FOTO Ženu v sebe nezaprie! Pozrite, čo stvárala Shiffrinová pred medailovým ceremoniálom

Tomu ani neuveríte. Vlhovej mama to rozbalila vo veľkom: Pozrite, čo si dovolila na pretekoch!

Nečakaný záver pretekov v podaní Shiffrinovej: Stačil jeden moment a plakala ako malé dieťa!

FOTO Lyžiarská ikona Frida Hansdotterová ukončila kariéru: Rozlúčku odkukala od Velez - Zuzulovej!