Koronavírus sa osobne dotkol najmä snoubordistky Moioliovej, ktorá žije neďaleko Bergama, ohniska celej nakázy. Zákerná choroba jej zabila starú mamu, zatiaľ čo starý otec bojuje o život na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Pohreb trval iba päť minút. Ani sme sa nestačili zhromaždiť celá rodina. Teraz sa modlíme za dedka Antonia,“ povedala zdrvená olympijská víťazka z Pjongčangu.

 

„Sme ako vo vojne. Mesto je prázdne a tiché. Doliehajú k nám len zvuky kostolných zvonov a majáky sanitiek, ktoré ohlasujú smrť. Truhly sú naskladané pred cintorínom, lebo mŕtvych nemá kto pochovať. V podstate neexistuje rodina, v ktorej by sa niekto nenakazil,“ dodala snoubordistka. 

Truhly s mŕtvymi čakajú na kremáciu. Situácia v Taliansku je najhoršia z celej Európy.
Truhly s mŕtvymi čakajú na kremáciu. Situácia v Taliansku je najhoršia z celej Európy.
Zdroj: TASR

V posledných dňoch začala mŕtvych zvážať do krematórií dokonca armáda. Situácia trhá srdce aj lyžiarke Sofii Goggiovej, súperky našej Petry Vlhovej, s ktorou sa stretáva na svahu najmä v rýchlostných disciplínach. 

„Z domu počujem, ako nákladiaky prevážajú mŕtvych. Nemocnice v Bergame a okolí kolabujú. Pri myšlienke, že starí ľudia zomierajú osamotení, sa mi trhá srdce. Nezostáva nám nič iné, len čakať,“ napísala víťazka zjazdu na ZOH 2018.