Úžasné FOTO Kuzminovej striebornej stíhačky: Heroická Nasťa, infarktový záver a gejzír radosti

Takmer celá hokejová výprava zamierila v sobotu do hôr Pjongčangu, aby prejavili Kuzminovej podporu. Žiaľ, preteky jej nevyšli a obsadila trináste miesto, so stratou 54 sekúnd. Anastasia však v pondelok zložila reparát a predrala sa o jedenásť priečok dopredu a získala striebro.

Slovenskí hokejisti však v tom čase mali prvý večerný tréning (kórejského času, pozn. red.) a senzačný výkon našej biatlonistky nemohli sledovať. Pri schádzaní z ľadu sa však o tom dozvedeli od nás.

Hokejisti sa o striebre Kuzminovej dozvedeli na ľade: Bomba! Budeme bojovať ako ona
Zdroj: TASR

"Áno, máme striebro?! Super! Nasťa stiahla taký náskok? To je paráda, vau," neskrýval prirodzenú radosť líder mužstva Ladislav Nagy. "Ako strieľala? Že netrafila štyri terče? To, znamená, že keby dala o jeden menej, mohla mať zlato... Nevadí, aj tak je to krása. Gratulujeme jej!" vyhlásil Nagy.

Toto nezažili ani najstarší harcovníci v tíme. Ramsay so Šatanom poriadne zaskočili hráčov

"Je to skvelé! Chvalabohu za to striebro! Všetci sme na ňu pyšní!" pridal sa útočník Tomáš Marcinko a pokračoval: "Je úžasné, že aj takej malej krajine, ako je Slovensko sa darí získavať medaily. O to je lepšie, že sa to podarilo práve Nasti. Veľmi sme jej to želali."

Hokejisti sa o striebre Kuzminovej dozvedeli na ľade: Bomba! Budeme bojovať ako ona
Zdroj: TASR

Medzi prvými, ktorí sa pobrali z tréningu do kabíny bol aj ďalší útočník Martin Bakoš. Čo povedal na striebornú medailu? "Až teraz mi to povedali a je to fantastické! Som šťastný aj za ňu, pretože sme naživo pozerali prvé preteky a dosť do stíhačky stratila. O to je to úžasnejšie, že taký veľký náskok v tak vyrovnanom športe, akým je biatlon, dokázala stiahnuť," odpovedal natešený Bakoš.

Prvé slová dojatej Kuzminovej: Úprimný a dojímavý odkaz na Slovensko!

Čo práve Baki, ako hráča s 83-kou na drese prezývajú, odkázal za celé mužstvo Anastasii na diaľku? "Klobúk dole pred tým, čo si dosiahla!" Na záver ešte podotkol: "Keď aj my budeme tak bojovať ako Nasťa, tak máme šancu na dobrý výsledok." Ku spoluhráčom sa pridal aj Marcel Haščák, ktorý striebro výstižne okomentoval: "Je to bomba!"