FOTO incidentu, ktorý Shiffrinovú nahneval v galérii TU

Shiffrinová si vyliala svoju zlosť po pretekoch na tlačovej konferencii. Oprava bránky po jazde Petry Vlhovej, ktorá sa vydala na trať ako predposledná, trvala podľa nej zámerne dlho. „Tridsať sekúnd po jej príchode do cieľa sa všetci tešili, akoby už vyhrala. A potom povedali, že treba čakať, lebo musia opraviť bránku. Oprava, ktorá má trvať tridsať sekúnd, trvala päť minút. Asi si povedali, že sa mi skúsia dostať do hlavy. Bolo to frustrujúce a absurdné. Najsmutnejšie na tom je, že dvaja ľudia nevedia osem minút nájsť vlajočku, či čo sa to tam vlastne dialo,“ skonštatovala Shiffrinová, ktorá očividne nemala pojem o čase, keďže vo svojej výpovedi spomína odlišné časové intervaly.

Napriek obrovskému rozhorčeniu nepodal americký tím žiadny protest, no rodáčky z Colorada sa zastal aj slovenský reprezentant Andrea Žampa, ktorý nedeľné preteky sledoval na vlastné oči priamo v Jasnej. „Odkedy Petra zlomila bránku ubehlo 90 sekúnd, kým si to usporiadatelia všimli. Keby si to všimli hneď, stihol by sa normálne dvojminútový interval medzi štartom Vlhovej a Shiffrinovej. Bolo to neprofesionálne od ľudí na trati, ktorí sa najskôr tešili z Vlhovej víťazstva. Tešiť sa môžu po pretekoch, keď si urobia svoju prácu. Toto nebolo vhodné Svetového pohára. Dobrovoľníci a organizátori však až na túto chybu urobili skvelú robotu. Nehádžte preto celé podujatie do koša,“ napísal na svojom instagramovom konte 27-ročný rodák z Kežmarku.

FOTO incidentu, ktorý Shiffrinovú nahneval v galérii TU

Úplne odlišný názor na celú „aféru“ má bývalá slovenská lyžiarka, ktorá však nechcela byť menovaná. „Petra zlomila jednu z bránok pred cieľom a keďže tá sa nestihla vymeniť do začiatku intervalu, tak sa počkalo na ďalší interval. Bežná prax v súlade s pravidlami. Žiadna obštrukcia. Námietky, ktoré vzniesla Shiffrinová, neboli vôbec na mieste,“ skonštatovala.

„V žiadnom prípade nepripúšťame, že by sa niečo udialo naschvál. Je to bežná súčasť nášho športu. Rovnako ako mala štart-stop Mikaela Shiffrinová, mala ho predtým aj Petra Vlhová. Obe na dve a pol minúty. Snažili sme sa v oboch prípadoch zareagovať čo najrýchlejšie,“ reagovala Jana Palovičová, športová riaditeľka pretekov.

K samotnému incidentu sa vyjadrila aj víťazka nedeľných pretekov Petra Vlhová: "Počas jazdy som nezaregistrovala zlomenú bránku. Uvedomila som si to až v cieli, keď prerušili preteky," povedala víťazka nedeľného obrovského slalomu.

Čo sa vlastne stalo na trati, si pozrite vo FOTOGALÉRII!