VIDEO Vlhovej zmŕtvychvstanie poriadne rozzúrilo súperku: Talianka v cieli penila ako besná

Na vlastnej koži zažila neľudské počasie aj naša lyžiarka Petra Vlhová, ktorá už absolvovala na miestnych olympijských zjazdovkách pár tréningov. Počas nich Vlhovcom doslova zamŕzali na tvári slzy a hrozili im omrzliny. „Takú strašnú zimu sme ešte nezažili. Na kopci máme -26 stupňov a pocitová teplota je -33 stupňov,“ referoval nám brat a šéf tímu Petry Vlhovej Boris Vlha.

V treskúcej zime nielen bežnému človeku, ale aj zjazdovým lyžiarom omŕzajú predovšetkým prsty i tvár. „Tvár si chránime. Petra si dáva na tvár tejpy. Ruky sa dajú, ale najhoršie sú nohy. Tie robia Petre problém,“spresnil Boris. Zima ich obmedzuje aj v časovaní tréningu. „Po každej jazde sa musíme ísť zohriať do reštaurácie, ktorá je na kopci,“ doplnil Vlha.

Dneska krasne slnecno pocitova -33 #ready #pyeongchang2018 #reallycold

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Vlha (@borisvlha),

FOTO Zuzulovej sa podarilo niečo, čo nedokázal nikto na svete! Vlhovej poslala silný odkaz

Tím Vlhovcov sa už zabýval v olympijskej dedine. Viacerí športovci sa sťažovali, že kým vonku je zima, vnútri im „kotolníci“ príliš podkurujú, a preto sú izby prehriate. „Nám teplo vyhovuje, keďže na kopcoch vymrzneme,“ dodal Vlha. Tohtoročné zimné olympijské hry sa môžu stať najchladnejšími hrami v dejinách. Rekord drží Lillehammer v roku 1994.