TU NÁJDETE ŠIALENÉ ZÁBERY Z KOPCA V KILLINGTONE

Organizátori museli najskôr odložiť štart pretekov obrovského slalomu o polhodinu. V americkom stredisku totiž fúkal silný vietor a navyše padal mokrý sneh. Vlhová išla na trať ako prvá, takmer celú trať pokrývala hmla a podmienky sa postupne zhoršovali. So štartovým číslom 9 vyštartovala na trať Rakúšanka Ramona Siebenhoferová a po jej dojazde do cieľa organizátori preteky prerušili.

Po niekoľkých minútach sa napokon rozhodli kvôli bezpečnosti lyžiarok preteky Svetového pohára definitívne zrušiť. „Bola som naozaj prekvapená, že sa preteky začali. Povedala som už predtým, že sa nedá jazdiť. Neviem, prečo sme čakali pol hodiny, nič sa nezmenilo. Ak mám zhodnotiť svoju jazdu, nevidela som poriadne všetky bránky. Je to veľmi otázne. Minulý rok v Semmeringu fúkal rovnaký vietor, bolo to nebezpečné a napokon sa preteky zrušili," uviedla Siebenhoferová pre portál laola1.at.

Vlhová tak prišla o šancu uspieť v tretích pretekoch v tejto sezóne za sebou. Mrzieť ju to môže navyše preto, lebo jazda vôbec nevyšla domácej spolufavoritke Mikaele Shiffrinovej, ktorá nabrala stratu na líderku +1,38. „Sú to moje domáce preteky, rada tu jazdím. Ale dnes je veľmi veterno. No nemyslím si, že je to nebezpečné. Je to ťažký boj s vetrom, ale je to šport pod holým nebom. Som vďačná, že všetci tu v Killingtone tvrdo pracovali na tom, aby sa preteky mohli uskutočniť,“ uviedla Američanka v cieli.

TAKEJTO ŠIALENEJ VÍCHRICI ČELILA VLHOVÁ A JEJ SÚPERKY