Slovenke k tomu "museli" zablahoželať aj súperky z lyžiarsky vyspelejších krajín: „Samozrejme, že nie v prvej chvíli, asi sa z toho museli vyspať. V nedeľu mi však už všetci gratulovali a myslím si, že tie gratulácie boli úprimné. Vidia, v akých podmienkach fungujeme, že nemám za sebou nikoho, kto by bojoval za môj tím. Ďalšie tímy majú desať ľudí navyše, ktorí riešia organizačné veci. Možno o to boli tie gratulácie úprimnejšie. Možno, keby sme desať rokov dozadu povedali, že vyhrám veľký glóbus, všetci, asi aj ja, by sme si mysleli, že to je nemožné. Nie je to výsledok jedného roka, ale celoživotný."

Dlhodobé úsilie zavŕšila Vlhová jedinečným ročníkom SP, v ktorom na ceste za veľkým glóbusom absolvovala všetkých 31 pretekov. „Sezóna bola naozaj dlhá, začiatok bol úžasný, no športovec nikdy nemôže byť stále na vrchole. Prídu aj pády, mám okolo seba skvelý tím, najmä tréner Livio Magoni má skúsenosti, aké je bojovať o celkové víťazstvo. Keď som prežívala ťažké dni, povedal mi, že aj keď nebudem jazdiť dobre, mám bojovať do konca a zbierať čo i len po bode, nevynechávať žiadne súťaže. Nikto z nášho tímu, ani ja som si nepredstavovala, že to bude také náročné. Veľakrát som plakala, že to nedokážem. Som však bojovník, bojovala som do konca a tu je výsledok. Držali sme celý tím pokope," zdôraznila Slovenka.

V tíme nastanú určité zmeny, ale podľa jeho šéfa Igora Vlhu budú iba "kozmetické". Talian Magoni ako hlavný tréner má platnú zmluvu ešte na rok. Čo sa však v nasledujúcej zime rozhodne zmení, bude hlavný cieľ. Vlhová sa nezameria na obhajobu veľkého glóbusu, priority nasmeruje na zimné olympijské hry v Pekingu: „Musím poľaviť, lebo keby som mala ísť opäť takúto sezónu, už je tam tenká hranica. Obetovala som môj osobný život, mala som v očiach jediný cieľ, trénovala som najviac, ako som mohla. Možno raz sa ešte o veľký glóbus pokúsim, ale teraz je priskoro o tom hovoriť. Určite nepôjdem celý program, sústredím sa na technické disciplíny, možno nejaký superobrovský slalom, možno aj zjazd. Určite ďalšia sezóna nebude ako táto."