Dvadsaťpäťročná lyžiarka cestovala do rodnej krajiny hneď po skončení finálového podujatia vo švajčiarskom Lenzerheide. V utorok ukázala trofej z priestorov Bratislavského hradu verejnosti prostredníctvom médií: „Ako prvé mi po jej zisku napadlo, že bodaj by som sa mohla tešiť s celým Slovenskom. Verím, že by prišlo veľmi veľa ľudí. Som smutná, že momentálne je takáto doba, keby nebola, glóbus by som si užila ešte viac s celým Slovenskom. Cítim, ako sa ľudia radujú z mojich výsledkov. Teším sa, že môžem rozdávať takúto radosť a aj v týchto ťažkých časoch vyčarovať úsmev na tvári. Keby to bolo na mne, všetkým poviem, že príďte zajtra tam a tam a budeme sa tešiť spolu. Mám radosť z každého, kto sa teší z môjho úspechu. Myslím si, že som nebola jediná, plakalo celé Slovensko. Je to neuveriteľný úspech v podmienkach, v akých som vyrastala, keď to porovnám s inými krajinami. Máme menší tím ako Rakúšania, Švajčiari. Som šťastná, že dievča zo Slovenska zdolalo všetky krajiny a môže povedať, že je najlepšia lyžiarka na svete."

Vlhová od momentu prevzatia nespúšťa sedemkilogramovú cenu z dohľadu: „Dvíham oveľa väčšie váhy, keď som ho však držala dlho, už ma bolela ruka. V nedeľu som ho dostala, hneď po pretekoch sme sadli do áut a išli sme domov. Po ceste som si ho vytiahla, ale bála som sa, že čo ak sa náhodou niečo stane. Zastavili sme a dala som ho naspäť do kufríka. Stále ho mám pri sebe, stále ho opatrujem, stále sa naňho pozerám. Pri pohľade naň mi ide v hlave celá sezóna, ako sa mi striedali emócie."

Pocity celkovej víťazky prestížneho seriálu sa menili ešte aj cez víkend po tom, ako sa primiešala kvapka horkosti v podobe neúspešnej obhajoby malého glóbusu za slalom: „Pocity už sú samozrejme lepšie, v sobotu to bolo narýchlo, bola som rada aj smutná, ale postupom času som si uvedomila, že predsezónny cieľ bol veľký glóbus a ten sme dosiahli. Je to oveľa viac ako malý glóbus. Každým dňom mi dochádza, čo som práve dokázala."

Článok pokračuje na druhej strane...