O nejakom dlhočiznom oddychu sa v ich prípade nedá hovoriť, pretože leto je základom úspechu. Čo totiž počas neho zameškajú, cez sezónu budú dobiehať len márne. Testovanie lyží, pilovanie techniky či dôkladná kondičná príprava sú od apríla do septembra samozrejmosťou, no pár dní ostane aj na dovolenku.

Sexi snímky držiteliek glóbusov si pozrite vo FOTOGALÉRII 

Tú spomínala po posledných pretekoch sezóny aj naša lyžiarska hviezda Petra Vlhová, ktorá na jej konci zdvihla nad hlavu malý krištáľový glóbus za slalom. „Potrebujem oddych. Neviem ešte kam pôjdem, ale mám rada exotiku a už sa teším, ako si s priateľom užijeme vlny. Desať mesiacov mám nohy v lyžiarkach, je čas ich dať do piesku,“ vysvetlila 26-ročná rodáčka z Liptovského Mikuláša.

Rovnako zrejme zmýšľajú aj ďalšie štyri držiteľky glóbusov – Mikaela Shiffrinová z USA (celková víťazka), Francúzska Tessa Worleyová (obrovský slalom) i Talianky Federica Brignoneová (super-G) so Sofiou Goggiovou (zjazd). Aj oni sa vždy v lete pochvália horúcimi snímkami pri mori a to tohtoročné nebude určite výnimkou. Míňať bude z čoho, veď kraľujú aj rebríčku tohtosezónnych zárobkov, akurát sa medzi nich dostala Sara Hectorová zo Švédska, ktorú o malý glóbus pripravili až posledné preteky v Courchevel.

Zárobky v sezóne 2021/22

Mikaela Shiffrinová (USA)
celková víťazka
zárobok 395 743 eur

Petra Vlhová (SR)
slalom
zárobok 397 287 eur

Tessa Worleyová (Fr.)
obrovský slalom
zárobok 163 685 eur

Federica Brignoneová (Tal.)
super-G
zárobok 240 586 eur

Sofia Goggiová (Tal.)
zjazd
zárobok 300 885 eur