Ako vytočil Slovákov premiér Peter Pellegrini, si môžete pozrieť TU

Výbuch v druhom kole sobotňajšieho slalomu priniesol Vlhovej piate miesto. Jej odstup na líderku Miakelu Shiffrinovú narástol na 94 stotín sekundy a v dolnej časti zaostala o ďalších šesť.

23- ročná Liptáčka v tejto sezóne potešila fanúšikov už desiatimi umiestneniami v prvej trojke a aj sama od seba očakáva v každej súťaži útok na najvyššie stupienky. Obrovské sklamanie z posledného výkonu bol preto citeľný nielen u Petry, ale aj celého tímu našej zjazdárky.

„No celý čas som nemala tempo. Nepúšťala som lyže. Všade, kde sa dalo, som si brzdila. Tak to aj dopadlo,“ vyjadrila sa po najhoršom výsledku v klasickom slalome v prebiehajúcej sezóne Svetového pohára Petra, ktorej smutný výraz prezrádzal, aká veľká je frustrácia po pokazenom zjazde.

No kým Vlhovci mali hlavy v smútku, slovenský premiér Peter Pellegrini, Petru podporoval do posledných momentov. "Už niekoľko rokov nám robí radosť rodáčka z Liptova, lyžiarka Petra Vlhová. Dnes som ju videl naživo a bol to perfektný zážitok. Nie vždy sa podarí stáť na pódiu a práve vtedy je dôležitá podpora fanúšikov," napísal hrdo na svojom facebookovom účte predseda vlády.

Slováci mali ale na jeho účasť v Maribore celkom iný názor. „Keď sú výsledky, tak zo slávy športovcov sa priživujú aj politici. Je to veľmi smutné. Radšej treba pomôcť na rozvoj športu!“ nešetril nášho premiéra v diskusii jeden z komentujúcich. „Je to úbohé, ako sa prezentujú niektorí politici,“ vyjadril sa bez okolkov ďalší.

Akou reakciou prekvapil všetkých prítomných, si môžete pozrieť v našej GALÉRII

Môže vás zaujímať:

Vlhovú prišiel do Mariboru podporiť Peter Pellegrini:Pozrite, aké prekvapenie pre ňu prichystal

Vlhovej fantastické víťazstvo malo nečakanú bodku: Zasahovať musela SBS-ka

EXKLUZÍVNE zo zákulisia slalomu v Maribore. Zo Shiffrinovej reakcie bola Vlhová v totálnom šoku