Shiffrinová dosiahla svoje 83. víťazstvo vo Svetovom pohári a vytvorila ženský rekord. Dvadsaťsedemročná americká lyžiarka triumfovala v utorkovom obrovskom slalome v talianskom Kronplatzi pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou (+0,45) a domácou Federicou Brignoneovou (+1,43). Slovenka Petra Vlhová skončila s odstupom +1,65 sekundy na 4. mieste.
Shiffrinová teraz bude útočiť aj na absolútny rekord, len tri triumfy jej chýbajú k vyrovnaniu zápisu Švéda Ingemara Stenmarka (86). Najviac ich získala v slalome (51), 18 pridala v "obráku", 5 v super-G, po 3 v zjazde a paralelných mestských pretekoch, 2 v paralelných slalomoch a 1 kombinácii. Celkovo získala vo SP 131 pódiových umiestnení (83-24-24). "Dnes ráno som videla, že tieto preteky budú dobré. Vydarilo sa mi prvé kolo, čo bolo rozhodujúce. Ťažko sa mi to hodnotí, musím spracovať emócie," uviedla po pretekoch v rozhovore pre Medzinárodnú lyžiarsku a snoubordovú federáciu (FIS). Petra Vlhová bola po prvom kole šiesta, keď na svoju veľkú americkú rivalku stratila 1,01 sekundy. V druhom kole, ktorú staval jej tréner Mauro Pini, sa však zlepšila najmä v strmej časti trate. Stačilo to však na nepopulárne štvrté miesto. Aj ona sa musela prizerať tomu, čo ukazovala Mikaela Shiffrinová po prekonaní rekordu.

Čo predvádzala SHiffrinová po rekorde, si pozrite vo FOTOGALÉRII!