Rodáčku z Třinca, ktorá však dlhé roky žije v Liptovskom Mikuláši, zasiahla správa o vážnej autonehode cestou na februárové majstrovstvá sveta v talianskom stredisku Cortina d’Ampezzo. Jej mama po nej zostala v kritickom stave, a život českej reprezentantky so slovenskými koreňmi sa tak v priebehu sekundy otočil o 180 stupňov.

Dojímavú fotografiu Dubovskej s mamou nájdete vo FOTOGALÉRII

Jej milovaná mama napokon vážnym zraneniam podľahla, no srdce Martiny Dubovskej neopustí nikdy. „Vďaka tebe som ja. Veľmi chýbaš,“ napísala sympatická lyžiarka pod spoločnú fotografiu na Instagrame, čím poslala do neba jasný odkaz, že na milovanú mamu neustále myslí. Jej slová vyzneli o to dojemnejšie, že ho zverejnila práve v nedeľu, kedy sa na celom svete oslavuje Deň matiek.

Aj napriek osobnej tragédii zažila Martina Dubovská životnú sezónu. Pamiatku maminky si uctila začiatkom marca v Jasnej ôsmym miestom v slalome, vďaka čomu sa zaradila medzi absolútnu svetovú špičku. „Som presvedčená, že by si si určite priala, aby som pokračovala v lyžovaní,“ povedala vtedy pre web českého lyžiarskeho zväzu.