FOTO incidentu, ktorý Shiffrinovú nahneval v galérii TU

V sobotňajšom slalome Shiffrinová dominovala, v nedeľu sa jej rovnaký výkon zopakovať nepodarilo. Po 1. kole obrovského slalomu viedla pred Petrou Vlhovou o 16 stotín sekundy, no napokon skončila až tretia práve za našou lyžiarkou a Alice Robinsonovou.

Mikaela neskrývala frustráciu a tvrdí, že najviac jej výkon ovplyvnili organizátori, ktorí museli opraviť poškodenú bránku po jazde Petry Vlhovej. Podľa slov Američanky oprava trvala neobvykle dlho: "Keď Petra prišla do cieľa, počula som, ako sa všetci dole tešia, povzbudzujú ju. A zrazu bola trať uzavretá, lebo bolo treba opraviť bránku. A trvalo päť minút, kým ju opravili. Za bežných okolností to trvá tridsať sekúnd," hovorila Shiffrinová na tlačovej konferencii.

Počas tlačovej konferencie sa nahnevaná Shiffrinová k incidentu neustále vracala: "Takéto situácie sa stávajú a musím ich zvládať, zablokovať hnev, ktorý som začala cítiť. Sústredíte svoju energiu na chvíľu, keď máte vyštartovať. Stáva sa, že niekto spadne. Ale myslím, že dnes to bolo očividne nespravodlivé a to ma nahnevalo,“ ďalej rozoberala situáciu Američanka.

Nie vždy je všetko spravodlivé, no poďla slov úradujúcej americkej lyžiarky by mala byť profesionalita na prvom mieste: "Jasné, život nie je fér, to viem lepšie ako ktokoľvek. Ani lyžovanie nie je vždy úplne fér, ale aspoň by malo byť profesionálne. Ako športovec veríte, že budete mať spravodlivé podmienky. Iná vec je, keď niekto spadne a zraní sa. A iné je opravovať bránku osem minút... To je absurdné," hovorila s očividným hnevom a dodala, že je presvedčená o tom, že to bolo robené náročky.

FOTO incidentu, ktorý Shiffrinovú nahneval v galérii TU

To čo sa dnes stalo Mikaele utkvie v pamäti, no vyhlásila, že v Jasnej preteká rada a s radosťou sa na Slovensko vráti: "Rada tu súťažím. To, čo sa stalo dnes, je samostatná záležitosť. Mám jednu negatívnu skúsenosť, ale všetko ostatné bolo veľmi pozitívne. Dúfam, že nebudeme čakať päť rokov, kým sa sem opäť vrátime," dodala.

ORGANIZÁTORI POCHYBENIE ODMIETLI

„V žiadnom prípade nepripúšťame, že by sa niečo udialo naschvál. Je to bežná súčasť nášho športu. Rovnako ako mala štart-stop Mikaela Shiffrinová, mala ho predtým aj Petra Vlhová. Obe na dve a pol minúty. Snažili sme sa v oboch prípadoch zareagovať čo najrýchlejšie,“ reagovala Jana Palovičová, športová riaditeľka pretekov.

K samotnému incidentu sa vyjadrila aj víťazka nedeľných pretekov Petra Vlhová: "Počas jazdy som nezaregistrovala zlomenú bránku. Uvedomila som si to až v cieli, keď prerušili preteky," povedala víťazka nedeľného obrovského slalomu.

Čo sa vlastne stalo na trati, si pozrite vo FOTOGALÉRII!