Naposledy vyhrala slalom Shiffrinova v Lienzi na konci roka 2019. „Tanto svah ma v minulosti niekoľkokrát podrazil,“ smiala sa po pretekoch Shiffrinová. V rakúskom stredisku opäť predviedla, že jej forma po januárovej tragickej smrti otca Jeffa opäť rastie. I keď to nebolo dominantné víťazstvo, ktorí predvádzala Mikaela v minulých rokoch, tak dôvod na radosť určite mala. V cieli odsunula na druhé miesto domácu Katharinu Liensbergerovú (+0,19 s) a na tretie Švajčiarku Wendy Holdenerovú (+0,43 s). Po vydretom triumfe sa jej na tvári leskli slzy.

„Je to veľké víťazstvo, ktoré ma stálo veľa síl, teraz mnou lomcujú obrovské emócie. Na rekordy nemyslím, skôr mi záleží na tom, aby som bola silná a aby som lyžovala s radosťou. Mala som pocit, ako keby som sa vrátila k môjmu lyžovaniu z minulých rokov,“ neskrývala nadšenie Američanka, ktorá dosiahla 100. pódiové umiestnenie a 44. víťazstvo v slalome. Shiffrinová má teraz historicky najviac víťazstiev v jednej disciplíne. O jednu prekonala krajanku Lindsey Vonnovú, ktorá má 43 triumfov v zjazde.

Petre Vlhovej rovnako ako v Semmeringu zostala zemiaková medaila. „Chcela som ísť na hranicu, ale bohužiaľ, nevyšlo mi to. V tomto roku je veľká konkurencia, baby sú rýchle. Stačí jedna chybička a baby sú hneď predo mnou,“ povedala po pretekoch slovenská lyžiarka.

Plač Shiffrinovej a gesto Vlhovej po víťazstve Mikaely si pozrite TU!