Takmer navlas sa tak zopakovala situácia z minulosezónnych slalomových pretekov vo švédskom Aare. Vtedy mal Matej Gemza v réžii stavbu 1. kola, čo bola v tomto ohľade jeho premiéra vo Svetovom pohári. Čo čert nechcel, aj vtedy sa Vlhová dopustila v úvode obrovskej chyby, takmer minula bránku. Celé to napokon ustála, no do cieľa prišla s veľkou stratou na najlepšie pretekárky. Obsadila 27. priečku, čo jej to stačilo na postup do druhého kola, aby nakoniec skončila ôsma.

Čo stvárala Američanka v cieli predtým, ako sa vydala Vlhová na trať 2. kola, si pozrite v GALÉRII

Rodáčke z Liptovského Mikuláša sa tak už v marci nepodarilo využiť psychologickú výhodu. „Tréner sa snaží postaviť to, čo sa stavia na tréningoch, aby to mal pretekár jednoduchšie, ale nie vždy to vyjde ako v mojom prípade. Chcete svojej zverenke pomôcť a napokon je to za dobrotu na žobrotu. A ostanem najväčší hlupák,“ povedal vtedy pre sportnet.sme.sk 44-ročný odborník, ktorého chyba to však určite nebola.

Rovnaké pocity zrejme prežíval aj v nedeľu v Killingtone, keď sa naša lyžiarka opäť na „jeho“ trati dopustila obrovskej chyby. A tá ju možno stála prvenstvo. „Matej postavil druhé kolo rýchlejšie, ako bolo to prvé, no bolo rytmické, bez veľkých zmien. Bohužiaľ, Peťa ako víťazka prvého kola štartovala až posledná, na vyjazdenej trati už boli korytá. Vonkajšia lyža sa jej postavila na vnútornú, tým pádom sa jej spojili, vyšla z rytmu a dve-tri bránky jej trvalo, kým sa opäť vrátila do pohody. Každopádne, klobúk dole ako to ustála a že s takou obrovskou chybou napokon skončila druhá,“ povedala Veronika Velez-Zuzulová vo svojej reakcii na Instagrame.