FOTOGRAFIE si môžete pozrieť v našej GALÉRII

Najbližšie letisko ku Are je v 100 kilometrov vzdialenom Ostersunde. Lenže destinácie, z ktorých lietajú lietadlá do 22. najväčšieho mesta Švédska, by ste pokojne spočítali aj na prstoch jednej ruky. My sme si ako mesto na prílet na sever Európy zvolili nórsky Trondheim. Avšak pekne po poriadku.

Keď sme hľadali priamy len zo strednej Európy do Trondheimu, tak najlepšiu príležitosť s najlepšou cenou ponúkol poľský Krakov. Let z kráľovského mesta našich severných susedov síce mal meškanie, ale kým pristál v Trondheime, tak nabalil ďalšie. Let z pôvodných dve hodiny a 20 minút sa predĺžil na necelé tri hodiny.

Pravé dobrodružstvo začalo po pristáti v Nórsku, kde na nás čakalo 133 kilometrov v troch vlakov. Hneď prvý z letiska nás viezol veľmi krátko do dedinky s názvom Hell. V nórčine to znamená „úspešne“, ale angličtina ponúka ešte zaujímavejší preklad - „peklo“. „Cesta z letiska do stanice Hell je taká krátka, že kým by ste zaplatili lístok, tak by ste už vystupovali,“ povedal nám revízor, keď sme chceli zaplatiť za jazdu. V „Pekle“ sme nastúpili do vlaku do mestečka Storlien, prvého za nórsko-švédskymi hranicami. Tam sme pod rúškom noci prestúpili na vlak smerujúceho do Are.

Celkovo nám cesta vlakmi aj s čakaním trvala tri hodiny. O pol ôsmej večer sme už nasávali šampionátovú atmosféru v Are. Cesta 2000 kilometrov za Peťou na šampionát a naspäť vyjde približne na 250 eur, ak nerátame transfer na letisko v Krakove. Rovnakú cestu si môžete zopakovať aj v marci, keď sú v Ostersunde na pláne majstrovstvá sveta v biatlone.

Mohlo by vás zaujímať:

Kuriozita aká sa len tak nevidí: Na MS v lyžovaní sme stretli toho najväčšieho exota!

 FOTO VIDEO Organizátori MS v lyžovaní majú problémy: Zápasia so svahom, Vlhová musela zostať na izbe!

FOTO Večer Petry Vlhovej: Slovenská lyžiarka odhalila zábery priamo z izby