Vytrvalostné žien na 15 kilometrov museli skrátiť na 12,5 a miesto minútovej penalizácie rozdávali len trestných 45 sekúnd. Preteky už deň vopred posunuli o hodinu neskôr smerom večerňajšiemu času. Ak by teplota klesla pod mínus 20 stupňov Celzia, pretekárky by na štart nepustili. Nakoniec pred pretekmi namerali na najchladnejšom bode trate „len“ mínus 10. Napriek tomu si

Nakoniec zvíťazila Nórka Tiril Eckhoffová pred Češkou Markétou Davidovou (+9,8) a Taliankou Lisou Vittozziovou (+20,9). Na skrátenej 12,5 km trati v dôsledku arktického mrazu sa na ôsme miesto zaradila Anastasia Kuzminová, ktorú od víťazky delilo 1:29,4 min, 13. skončila ďalšia slovenská biatlonistka Paulína Fialková (+1:54,9). V priebežnom hodnotení SP zostala po 16 pretekoch na čele Talianka Wiererová, tretia je Kuzminová a piata P. Fialková. Na trati to aj tak bol boj.