FOTO Vlhovej s milovanou neterou nájdete TU!

Mnohí si už od narodenia Borisovej dcérky Lujzy všimli, že dievčatko má akoby stále privreté oči a pýtali sa, či je s ňou všetko v poriadku. Práve brat našej lyžiarky sa rozhodol, že uvedie veci na pravú mieru a na Instagrame zverejnil príspevok, v ktorom bližšie opísal ojedinelý syndróm.

„Je to špeciálny syndróm malého oka blefarofimóza, ktorý sa vyskytuje u menej ako jedného percenta populácie na celom svete,“ napísal brat našej lyžiarky. Ako ďalej uviedol, na Slovensku a ani v Európe o tomto probléme odborníci veľa nevedia. „Ale predsa sme našli špecialistov, ktorí sa tým zaoberajú a dá sa to operovať, čo je fajn,“ vyjadril nádejné posolstvo Vlha a dodal, že Lujza nemá ani napriek netradičnému syndrómu najmenší problém so zrakom.

Na milovanú neter nedá dopustiť ani samotná Petra. Roztomilé dievčatko jej robilo spoločnosť hneď na niekoľkých podujatiach v novom roku a v Lienzi sa Lujza dokonca usalašila aj v kresle pre priebežnú líderku pretekov. „Je to tak. Je to v pohode, ona je veľmi zlatá a dôležité je, že je zdravá a dá sa to vyriešiť operáciou. Skôr je to estetický problém,“ povedala Petra pre Šport24.sk počas online tlačovky o netypickej diagnóze dvojročného dievčatka. Ich spoločné zábery nájdete TU!