Vlhová sa spustila ako jedenásta lyžiarka v poradí. Dolu svahom trate superobrovského slalomu sa rútila viac ako stokilometrovou rýchlosťou za hodinu. Prvé medzičasy mala dokonca lepšie ako doposiaľ vedúca pretekárka Frederica Brignoneová. Avšak prišiel pre Petru hororový moment, keď sa jej v polke trate odopla ľavá lyža a z pretekov vypadla.

Našťastie, do cieľa došla po svojich a na prvý pohľad sa jej nič nestalo. Na tvári však mala smutný výraz a rovnako smutní boli v cieli jej rodičia mama Zuzka, otec Igor i priateľ Michal. Vlhová ako vicemajsterka sveta v tejto disciplíne si tak nepripíše prvé body v tejto disciplíne. Po Petre vypadla aj ďalšia favoritka pretekov Mikaela Shiffrinová, ktorá urobila jazdeckú chybu. Do druhého kola nenastúpi ani víťazka zjazdu Suterová. Z prvých 25 pretekárok vypadlo až deväť.

"V prvom momente som chcela najmä zabrzdiť, nie je to zábava, keď vypne lyža v takej rýchlosti. Mohlo sa stať čokoľvek. Našťastie, dobre to dopadlo. Nebola to moja chyba, proste sa to stalo, vošla som priamo do jamy a čelila som tam obrovským silám. Dlho sa mi to už nestalo," povedala pre ORF Vlhová. Vypadnutie mrzí o to viac, že jej čas na druhom medzičase bol zo všetkých pretekárok najlepší.

"Počula som, že som bola celkom rýchla, aj preto ma to mrzí. Chcela som dať do toho všetko, riskovala som, išla som na hrane, vypla mi však lyža a skončila som," uviedla Vlhová, ktorej sa o lyže stará servisman Matteo Baldissaruti: "Musím sa porozprávať s Matteom, asi aj on bude trochu zodpovedný za to, čo sa stalo. Nedávam mu to však za vinu. Snažím sa zobrať z toho to pozitívne, aspoň si trochu oddýchnem pred utorkovým slalomom vo Flachau."

Zábery nešťastia Vlhovej si pozrite TU!