Potom, ako Nasťa v súboji o striebro zdolala Francúzku Bescondovú, tesne za cieľovou čiarou vypustila všetky emócie. V cieli sa vrhla do náručia dvoch osôb, ktoré nie sú slovenskej verejnosti až také známe. Nasťu priamo v dejisku podporovali obaja rodičia Šipulinovci. Poriadne ju vystískali otec Vladimír a aj mama Oľga.

FOTO Jej správanie šokovalo celý svet! Ako to mohla Francúzka Kuzminovej urobiť?!

V Soči boli na tribúne s ostatnými fanúšikmi, vo Vancouveri jej k medailám gratulovali po telefóne. Teraz prezradili, že Nastine psychické rozpoloženie nebolo ideálne.

„Máme z Nasti obrovskú radosť, napriek tomu, že sme čakali jednu medailu zo šprintu. Bola však nervózna. Nesie ťažko, že v Pjongčangu nie je jej brat Anton. Aj tak má medailu a veríme, že nie je jej posledná. V Rusku jej drží palce veľa ľudí a určite aj na Slovensku,“ prezradil pre ruský denník Sport express Anastasiin otec.

Anastasia Kuzminová s bratom Antonom Šipulinom.
Anastasia Kuzminová s bratom Antonom Šipulinom.
Zdroj: profimedia.sk

Rodičov zasiahla správa o tom, že Nastinmu bratovi Antonovi Šipulinovi Medzinárodný olympijský výbor neumožnil štartovať na olympiáde v súvislosti s rozsiahlym dopingovým škandálom Rusov. Medaila ich dcéry je aspoň malou náplasťou na tento úder.

Kuzminová po strieborných pretekoch všetkých šokovala: Moje správanie nebolo vzorové!

„Stále tomu nedokážem uveriť. Veľmi nás to zasiahlo, Nasťu to trápi. V návale zlosti sme vrátili vstupenky na olympiádu. Keď sa to ale Anton dozvedel, volal nám a prehovoril nás: ‚Budete tam mať Nasťu, bude to jej posledná olympiáda. Mňa nepustili, ale čo môžeme robiť? Musíte ísť do Kórey a potešiť Nasťu.‘ Teraz to neľutujeme. Pôjdeme ju povzbudiť aj vo vytrvalostných pretekoch a v hromadnom štarte,“ odhalil otec Vladimir.

Práve podpora rodičov mohla byť v Kuzminovej ceste za striebrom kľúčová. Nasťa sa v Pjongčangu musí zaobísť okrem brata Antona aj bez podpory svojich detí – dcéry Olívie a syna Jeliseja.

Vychutnajte si nefalšovanú medailovú radosť Nasti Kuzminovej s rodičmi v GALÉRII TU.