Ceremoniál sa konal v Pjongčangu na Medailovom námestí neďaleko olympijského štadióna. Na jednom z troch stožiarov potom zaviala aj slovenská vlajka. „Hoci by sa dalo povedať, že Nasťa Kuzminová už mala medaily na krku, je to pre mňa opäť nový a krásny pocit. Nanovo napísaná história v športovej kariére,“ vravela Kuzminová so širokým úsmevom.

FOTO Jej správanie šokovalo celý svet! Ako to mohla Francúzka Kuzminovej urobiť?!

Po dvoch cenných kovoch z Vancouveru (zlato zo šprintu + striebro zo stíhačky) a jednému zo Soči (zlato zo šprintu) tak pridala do zbierky už štvrtú olympijskú medailu za skvelý výkon v stíhacích pretekoch v Južnej Kórei. „Zatiaľ som si ju nestihla poriadne poobzerať, lebo som rozdávala úsmevy do kamier. Asi žiarim radosťou. Je zaujímavá aj ťažká. Keď budem mať viac svetla, obzriem ju lepšie,“ smiala sa.

Anastasia Kuzminová žiarila na odovzdávaní medaily.
Anastasia Kuzminová žiarila na odovzdávaní medaily.
Zdroj: Milan Hanzel

Na zlatú Nemku Lauru Dahlmeierovú na pódiu nežiarlila. „Je to skvelá športovkyňa a každý dostane takú medailu, akú si zaslúži. Ja už zlato mám, som rada, že sa to podarilo aj jej. Doprajem aj iným športovcom. Pokúsim sa zabojovať o ďalšie úspechy,“ pokračovala Nasťa.

Kuzminová po strieborných pretekoch všetkých šokovala: Moje správanie nebolo vzorové!

Medailu ukáže aj ostatným športovcom, ktorí tiež bývajú v olympijskej dedine v Pjongčangu. Tí zvyšní a prípadne fanúšikovia si budú musieť počkať. „Do Slovenského domu ju prinesiem až 18. februára, keď budem mať za sebou individuálny program,“ vysvetlila.

Anastasia Kuzminová žiarila na odovzdávaní medaily.
Anastasia Kuzminová žiarila na odovzdávaní medaily.
Zdroj: TASR

Na pondelňajších pretekoch ju v hľadisku podporovali aj rodičia, z druhého miesta sa tak mohla radovať priamo s nimi. „Som veľmi vďačná, že sú tu a boli so mnou nielen myšlienkami, ale aj napriamo. Poháňalo ma to k výkoný. Veľa sme si toho nestihli povedať, ale objali sme sa a v tom bolo všetko,“ vyznala sa rodáčka z ruskej Ťumeni.

V utorok si dopriala dlhý spánok, krátky tréning, regeneráciu a relax, veď už v stredu večer ju čakajú vytrvalostné preteky na 15 km. „Pokúsim sa byť rýchla na trati a ak mi to vietor dovolí, aj presná na strelnici,“ odkázala fanúšikom.

Kuzminovej striebornú radosť na ceremoniáli nájdete v GALÉRII TU.