Nemec, ktorý bol v tejto disciplíne piaty na olympiáde, mal veľké ambície v novej sezóne. Ale tá sa skončila skôr, ako začala. Americká zjazdovka sa mu stala osudnou a po hrôzostrašnom páde ho zachytila sieť na trati, kde zostal otrasený ležať.

Zábery z hororového pádu nájdete v GALÉRII!

„Z toho, čo som pochopil, mám roztrhnutý predný krížny väz, zadný, vnútorný a meniskus. Pritom mi ešte vyskočilo aj rameno, ale to som si dokázal vrátiť naspäť. No bolesti v kolene boli neznesiteľné,“ opísal pocity nemecký zjazdár. V nedeľu dopoludnia už pristál v Mníchove a jeho prvé kroky smerovali na špecializovanú kliniku. „Dúfam, že čoskoro pôjdem pod skalpel. Zobral som si veľkú tašku, aby som tu mohol stráviť istý čas,“ priznal Dressen.

Napriek pádu je optimistom. „Pozerám sa dopredu. Nie som ešte taký starý, nemám z toho stres. Mám cieľ, že sa vrátim a verte, že sa vrátim! Kedy to však bude, netuším. Prognózy lekárov sú 6-8 mesiacov. Ale ak to bude aj 12 či 18, nevadí,“ dodal. „Ešte nikdy som nemal zranené koleno. Budem sa teraz musieť spoľahnúť na mojich trénerov. Ale tí majú dosť skúseností na to, aby urobili, čo treba,“ uzavrel Dressen.

Mohlo by vás zaujímať:

Slovenská mixštafeta odštartovala 13. miestom: V pretekoch sa predstavila už aj Fialková

ROZHOVOR s koučom slovenských biatlonistov Danielom Kuzminom: TAKÉTO ambície mám s našimi mužmi!

Prvé slová Paulíny Fialkovej po ukončení sporu s biatlonovým zväzom: Prečítajte si, čo povedala na celú kauzu!

FOTO Vlhovú čakal po skvelom výsledku v hoteli šok: Toto sa môže stať len v Amerike!