Naša lyžiarska megastar pri návšteve Prezidentského paláca v predposledný marcový deň tohto roku doslova žiarila. Hlavu štátu i všetkých ostatných ohúrila modrými šatami z dielne známej návrhárky Jany Gavalcovej. No ak si niekto myslel, že pri výbere tohto modelu musela načrieť hlboko do peňaženky, bol na omyle. Elegantný kúsok ju vyšiel len na 178 eur. „Petra si vybrala šaty z edície Ready to Wear. Šili sme jej ich na mieru, aby pekne sedeli,“ prezradila po audiencii u prezidentky SR módna návrhárka na margo popelínových šiat z bavlnenej zmesi so zapínaním na gombíky, ktoré majú trojštvrťový rukáv s manžetou na jeden gombík a asymetrickú sukňu.

Za akú sumu predáva Vlhová šaty, v ktorých žiarila u prezidentky, sa dozviete v GALÉRII

Vyzerá to tak, že obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu sa do spomínaných šiat priam zaľúbila. Nápadne podobný model sa totiž objavil na e-shope rodáčky z Liptovského Mikuláša vedno s mikinami, tričkami, čiapkami či ponožkami. „Aby som to uviedla na pravú mieru, ide len o modifikáciu modelu, ktorý mala na sebe Peťa u pani prezidentky. Koncepčne ide o úplne inú verziu, akurát farebné prevedenie je rovnaké. Rozhodli sme sa ju vytvoriť z dôvodu, že Petre sa tie šaty veľmi páčili a chcela mať vo svojej ponuke aj niečo elegantné,“ vysvetlila pre Šport24.sk Jana Gavalcová.

V uplynulých dňoch však mala naša lyžiarka hlavu úplne inde, v rakúskom Söldene odštartovala v sobotu nová sezóna. Tú otvorili preteky v obrovskom slalome, v ktorých obsadila 3. miesto. Z víťazstva sa tešila Američanka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila Lara Gutová-Behramiová zo Švajčiarska. „Som veľmi spokojná. Vždy keď skončím v prvých pretekoch sezóny na pódiu, je to dobré. Človek pred nimi nevie, na čom je. Ale dopadlo to dobre a ja sa z toho teším,“ povedala pred kamerami RTVS Petra Vlhová, pre ktorú to boli prvé preteky pod vedením švajčiarskeho trénera Maura Piniho.