Pozrite si šokujúce podmienky biatlonistiek v GALÉRII

Zatiaľ čo na Slovensku sa teplota vzduchu pohybuje okolo nuly, v Kanade sa biatlonistky pasujú s krutými mrazmi. Fialková s Kuzminovou sa budia do teploty mínus 30 stupňov Celzia, cez deň trénujú v počasí na úrovni približne mínus 20 stupňov. Bláznivé podmienky tak zmenili pôvabné biatlonistky na nepoznanie.

„Pretekať pri teplote mínus 30 stupňov Celzia je podľa mňa úplný nezmysel. Je takmer isté, že mnoho pretekárov a pretekárok bude mať z takého počasia následky v podobe zhoršených dýchacích ciest, ktoré nie sú prispôsobené na takú nízku teplotu. Navyše, nie je to jednorazové nadýchnutie, keďže pri behu na lyžiach to je frekventované, človek si môže poškodiť sliznice dýchacích ciest,“ povedal pre Šport24.sk uznávaný športový lekár Pavel Malovič (66).

FOTO Biatlonistky privítali v Kanade kruté podmienky: Pretekať? Úplný nezmysel, tvrdí doktor
Zdroj: Július Dubravay

Pozrite si šokujúce podmienky biatlonistiek v GALÉRII

Zároveň dodáva, že takáto teplota patrí už do kategórie polárnika. Hoci oficiálne limity na to neexistujú, Malovič to prirovnáva s futbalovým zápasom, kde sa väčšinou nehrá, ak teplota klesne pod mínus 15 stupňov Celzia. Ako vyzerá príprava na preteky v krutých mrazoch a ako sa dá voči nim chrániť?

„Príprava na mínus 30? To by museli mať polárnický výstroj. Neviem si predstaviť, že by niekto pri takej teplote pretekal na lyžiach. Môžete sa zabaliť, ako chcete. Je mínus tridsať, a keď nedajbože bude fúkať vietor, pocitová teplota bude ešte viacnásobne nižšia,“ vraví otvorene Malovič.

Môže vás zaujímať:

FOTO Fúha, biatlonistka Fialková sa vôbec nehanbí: To je ale sexi šelmička!

SATIRÉN Slovákov roztrhne. Odhalili sme šokujúce správy smeráka Vlhovej: Toto Maznák nerozchodí

FOTO Kuzminová zostala v Kanade poriadne zaskočená: Nebudete chápať, čím ju na letisku odrovnali

Obrovské prekvapenie Kuzminovej po zbabraných pretekoch: Takto ju Slováci nemali šancu vidieť