Čo robila Petra po dojazde do cieľa si pozrite TU!

Tretia bola domáca Rakúšanka Katharina Liensbergerová s mankom 65 stotín. Aj keď obhajkyňa prvenstva Vlhová v hornom úseku nebola najrýchlejšia, pasáž po prvý medzičas bola pre ňu kľúčom k dominantnému prvému kolu. Na svoje pomery a fyzické proporcie nabrala od prvého oblúku dynamiku, akcelerovala v každej bránke a následne svoju jazdu typicky vygradovala. "Nebola som úplne spokojná. Niektoré časti trate som mohla ísť aj rýchlejšie, lepšie. Musím si pozrieť video a rozanalyzovať to. Keď som videla Mikaelu prísť do cieľa, bola som pokojnejšia," povedala po prvom kole Vlhová skromne.

 

Na prvom meraní mala v podstate rovnaké rýchlostné parametre ako pred ňou Liensbergerová. Domáca favoritka druhého sledu išla agresívne a svižne, pričom od Slovenky ju dištancovali dve chybičky v druhej fáze trate. So štvorkou svoj výkon oproti konkurencii gradovala aj Shiffrinová, nie však v porovnaní s Vlhovou. Američanke v čistej jazde chýbal esprit a už na prvom medzičase zaostávala za rivalkou 45 stotín.

Na snímke slovenskí fanúšikovia v cieli počas prvého kola slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v rakúskom Flachau.
Na snímke slovenskí fanúšikovia v cieli počas prvého kola slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v rakúskom Flachau.
Zdroj: MICHAL SMRČOK

Celkový Vlhovej náskok šesť desatín bol priepastný, na pomerne ľahkom, priamočiarom a čistom kurze delil ďalšie štyri elitné pretekárky balík 24 stotín. Šiesta Michelle Gisinová zo Švajčiarska už strácala výraznejšie (+1,30).